1. HMNL Matija Capar bio je nezaustavljiv za obranu Inera

Nacional pobijedio, Splićani nezadovoljni suđenjem

30.10.2008.
u 13:07

Dvorana Sutinska vrela. Gledatelja 100. Suci: Wolf (Viškovo) 5 i Soldatić (Potpićan) 5.

STRIJELCI:1:0 D. Novak (10), 1:1 Alfirević (17), 1:2 Alfirević (29), 2:2 Purgar (36, 10 m), 3:2 Grdović (37), 4:2 Capar (39), 5:2 Erinilson (40).

NACIONAL: Humar 6.5, Capar 7, D. Novak 7, Ko. Morina 7, Leskovar 6, Ku. Morina 6, Suvajac 6, Grdović 7, Purgar 6.5, Erinilson 6.5, Šestić -, Ugarković -. Trener Marinko Mavrović.

INERO: Talijančić 6.5, Bokan 7, Radmilo 6.5, Gudelj Velaga 6, Klarić 6, Brnabić 6, Alfirević 7, Bonković 6, Huljev 7, Mijatović 6.5. Trener Hrvoje Budimir.

CRVENI KARTON: Gudelj Velaga (36 - drugi žuti).

IGRAČ UTAKMICE: Matija Capar (Nacional).

U odgođenoj utakmici 4. kola 1. HMNL, Nacional je tek u završnici slomio otpor Inera pobijedvši s 5:2.

Samo četiri minute prije kraja Splićani su pogocima Alfirevića vodili 2:1, no onda su suci u istoj minuti dosudili šesti akumulirani prekršaj za Nacional kojeg je iskoristio Purgar, te zbog prigovora isključili Inerova kapetana Gudelja-Velagu. Do kraja su Zagrepčani gostima koji su se cijelu utakmicu igrali na kontre, zabili još tri gola.

– Suci su za Nacional dosudili čak 13 prekršaja, a za nas samo dva. Ispada da smo mi igrali ragbi, a oni balet – ljut je bio Inerovac Edo Radmilo.

Domaćin, koji je igrao bez ozlijeđenih T. Novaka i Švigira, pobjedu je posvetio bivšem počasnom predsjedniku, Ivi Pukaniću.