Naslovnica Sport Strani nogomet

Myhill zaustavio Tottenham, poraz Cityja

Nije bila sretna 500. premierligaška utakmica treneru Tottenhamovih nogometaša Harryju Redknappu. Njegovi puleni na White Hart Laneu nisu uspjeli pobijedili pretposljednji Hull City (0-0).
16. siječnja 2010. u 18:27 0 komentara 2 prikaza
Niko Kranjčar

U subotnjem dvoboju 22. kola Premiershipa Tottenham i Hull odigrali su bez golova. Domaći jesu dominirali, gostujući je vratar Boaz Myhill obranio nekoliko teških udaraca, no i gosti su opasno prijetili iz kontranapada. Statistika svejedno kaže da su prema Myhillu Londončani uputili 30 udaraca, od čega 11 u okvir gola, dok su gosti pucali devet puta, ali nijednom u okvir. Tottenham je loptu u posjedu imao 63% vremena.

Prvi put od prve do zadnje minute jednu su utakmicu za Tottenham odigrala sva trojica Hrvata: Vedran Ćorluka, Luka Modrić i Niko Kranjčar. Najbliže je pogotku bio Modrić nakon lijepog udarca vanjskim dijelom stopala u 54. minuti. Myhill je jedva obranio.

Vodeći Chelsea pokazao se najuverljivijim ove sezone baš sada kad u kadru nema veliki dio igrača (Drogba, Kalou, Essien, Mikel) koji su otišli na Kup nacija. Na Stamford Bridgeu teško je stradao Sunderland izgubivši 7-2. Darren Bent drugi je gol za goste zabio u sudačkoj nadoknadi.

Ove su godine 5-0 igrači Carla Ancelottija 24. listopada pobijedili Blackburn, također u Londonu. Najuvjerljivija je ovo pobjeda Chelseaja od trijumfa nad Manchester Cityjem u Londonu 27. listopada 2007. godine, kada je sastav Josea Mourinha pred dvojom publikom slavio 6-0.

Po dva su gola Sunderlandu zabili Frank Lampard i Nicolas Anelka. Lampard je došao do brojke osam, a Anelka do sedmoga ovosezonskog prvenstvenog gola.

Vodstvo na ljestvici najboljih strijelaca ponovno je preuzeo Wayne Rooney, koji je zabio drugi gol u domaćoj pobjedi Manchester Uniteda nad Burnleyjem 3-0. Asistirao je prije toga za prvi gol Dimitru Berbatovu u 64. minuti, da bi u 69. zabio svoj 15. ovosezonski pogodak.

U posljednjoj subotnjoj utakmici Everton je prekinuo uspješan niz Roberta Mancinija na klupi Manchester Cityja. Pogocima Pienaara u 36. minuti i Louisa Sahe u 45. minuti slavili su 2:0.

Ancelotti: Bila je ovo vjerojatno naša najbolja utakmica sezone
"Pomeo" je Chelsea na Stamford Bridgeu sastav Sunderlanda 7-2 u subotnjem dvoboju 22. kola engleskoga nogometnog prvenstva...

- Vjerojatno smo danas odigrali našu najbolju utakmicu ove sezone - izjavio je talijanski trener londonske momčadi Carlo Ancelotti dodavši:

- Na ovaj bismo način trebali nastaviti igrati sve do kraja sezone.

Chelsea, vodeća momčad Premiershipa s bodom prednosti (48-47), ali i utakmicom manje u odnosu na Manchester United, uvjerljivo je slavio bez svog afričkog kvarteta na Kupu nacija: Bjelokošćana Drogbe i Kaloua, Ganca Essiena i Nigerijca Mikela.

Premiership, 22. kolo:

Tottenham – Hull City 0-0

Chelsea – Sunderland 7-2 (Anelka 8, 65, Malouda 17, A. Cole 22, Lampard 34, 90, Ballack 52 / Zenden 56, Bent 90)

Wolverhampton – Wigan Athletic 0-2 (McCarthy 60, N'Zogbia 73)

Manchester United – Burnley 3-0 (Berbatov 64, Rooney 69, Diouf 90)

Stoke City – Liverpool 1-1 (Huth 90 / Kyrgiakos 57)

Everton - Manchester City (Pienaar 36, Saha 45)

Business brunch: Must have vodič za hrvatske biznismene