Naslovnica Sport reprezentacija
* Članak se automatski osvježava.

Hrvatska ostala bez četvrtfinala, Turska nadigrala mlade vatrene

Ovim porazom Bašićevi izabranici ostali su bez četvrtfinala, jer nakon dvije utakmice u skupini nemaju ni bod
06. svibnja 2017. u 14:53 5 komentara 5634 prikaza
Hrvatska - Turska, igrači do 17 godina
Pogledajte galeriju 1/17
  • 14.57
    Na Europskom nogometnom prvenstvu za igrače do 17 godina hrvatska reprezentacija je na Rujevici izgubila protiv Turske sa 1:4. Ovim porazom Bašićevi izabranici ostali su bez četvrtfinala, jer nakon dvije utakmice u skupini nemaju ni bod. Strijelac za Hrvatsku bio je Marin (67), a za Tursku su zabili Karaahmet (18), Gül (50), Kabak (68) i Akgün. Posljednju utakmicu u skupini Hrvatska igra u utorak protiv Španjolske. U našoj skupini kasnije igraju Španjolska - Italija.  Poredak: Španjolska (-1), Italija (-1) i Turska po 3, Hrvatska bez boda.
  • 80'+2 Kraj
    Kraj utakmice na Rujevici
  • 80' Gol
    Gooool! Turci su potopili Hrvatsku. Akgün je zabio za 4:1.
  • 68' Gol
    Goooool! Euforija na Rujevici kratko je trajala. Nakon udarca iz kuta Kabak je glavom zabio novi pogodak za goste. Turska protiv Hrvatske vodi sa 3:1.
  • 67' Gol
    Goooool! Marin je smanjio na 1:2.
  • 55'
    Našima hitno treba pogodak, ali teško dolaze u priliku ugroziti turska vrata.
  • 50' Gol
    Gooool! Turska vodi sa 2:0, strijelac je bio Gül. Babacan je na lijevoj strani promješao našu obranu i pucao. Kotarski je obranio, ali lopta se od stative odbila pred turskog kapetana koji trese praznu mrežu.
  • 40' Poluvrijeme
    Završilo je prvo poluvrijeme na Rujevici. Turska protiv Hrvatske vodi sa 1:0, strijelac je u 18. minuti bio Karahmet. Mladi vatreni imali su nekoliko dobrih prilika u prvih 40 minuta, ali nijednu nisu iskoristili. Gosti su iz prve prave prilike zabili pogodak.
  • 30'
    Turci su nakon pogotka spustili ručnu i potpuno zagospodarili terenom. Hrvatska teško može složiti napad.
  • 18' Gol
    Goooool! Turska pogotkom Karaahmeta vodi protiv Hrvatske sa 1:0. Kapetan Gül sjajno se izborio za udarac na desnoj strani i ubacio u peterac gdje turski napadač glavom pogađa u mrežu vratara Kotarskog. Turci su iskoristili prvu pravu priliku!
  • 13'
    Još jedna prilika za mlade vatrene. Bilo je i boljih rješenja, ali Kreković je odlučio pucati. Turski vratar s lakoćom je obranio njegov udarac.
  • 12'
    Oba trenera isticala su suparničku agresivnost. Hrvatska je na početku susreta za nijansu bolja momčad. Agresivnost Bašićevih izabranika za sada nije urodila plodom.
  • 2'
    Sjajna prilika za mlade vatrene. Šego je izbio sam pred turskog vratara, ali Özer brani. Imao je Šego i bolje rješenje, jer mu je na suprotnoj strani usamljen bio Kreković.
EP U-17, 13.15, Rujevica
Hrvatska Marin 67'
1
4
Turska Karaahmet 18', Gül 50', Kabak 68', Akgün 80'
  • 14.57

Poredak: Španjolska (-1), Italija (-1) i Turska po 3, Hrvatska bez boda.

• 80'+2

• 80'

• 68'

• 67'

• 62'

Gosti su primirili Bašićeve izabranike i kontroliraju utakmicu.

• 55'

• 50'

• 43'

Pritisnuli smo na početku drugog poluvremena, ali Šego i Kreković nisu zabili.

• 41'

Počelo je drugo poluvrijeme. Hrvatska mora tražiti pogodak.

• 40'

• 36'

Dugo je trebalo da se Bašićevi izabranici ponovno poslože. Čolina je probio po lijevoj strani i ubacio u kazneni prostor.  Marin je bio na lopti, a njegov udarac s desetak metara blokirao je turski branič.

• 30'

• 18'

• 13'

• 12'

• 10'

Zaprijetili su i Turci. S. Akgun je pucao, ali je njegov udarac bio neprecizan.

• 2'

• 1'

Počela je utakmica na Rujevici.

• 13.10

Evo i sastave Turske: Ozer - Civelek, Kabak, Cetin, S.Akgun - Adiguzel, Babacan, Gunes - Y.Akgun, Karaahmet, Gul.

• 13.07

Hrvatska igra u sastavu: Kotarski - Hlevnjak, Nekić, Radić, Čolina - Hanuljak, Franjić, Pršir - Kreković, Šego, Marin.

• 13.05

• 13.00

Dobar dan! Na Europskom nogometnom prvenstvu za igrače do 17 godina hrvatska reprezentacija na Rujevici igra protiv Turske. Utakmica počinje u 13.15 sati. Izabranicima Darija Bašića potrebna je pobjeda, jer su u prvom susretu izgubili od Italije. U prvom kolu Španjolci su bili bolji od Turaka. Prijenos utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.