Ivo Karlović pobijedio Marina Čilića i plasirao se u finale!

Čilić i Karlović su dosad igrali pet puta, a Čilić vodi s 3-2 u pobjedama
17. lipnja 2017. u 20:08 10 komentara 3597 prikaza
Marin Čilić i Ivo Karlović

Ivo Karlović pobijedio je Marina Čilića sa 7:6 (5), 5:7, 7:6 (2) i plasirao se u finale ATP turnira u nizozemskom Hertogenboschu. Hrvatski dvoboj bio je prilično čvrst i napet, baš kao što se i očekivalo, a Div sa Šalate bio je koncentriraniji i na kraju zasluženo slavio.

Roger Federer ATP Stuttgart Iznenađenje: Federera izbacio 39-godišnjak s pozivnicom

U prvom setu gledali smo veliku borbu u kojoj igrači nisu gubili servise, iako je Čilić bio bliže tome da iznenadi proitvinika jer je u tri navrata imao priliku za break (jedna je ujedno bila i set lopta), ali nije uspio pa se odlučivalo u 13. igri u kojoj je uspješniji bio Karlović.

Drugi set činio se poput kopije prvog, ali je Marin kod 5:5 ipak uspio napraviti jedni break na susretu i kasnije izjednačiti u setovima. U odlučujućoj dionici oba igrača imala su po dvije prilike za oduzimanje servisa protivniku, nisu uspjeli, pa su ponovno morali igrati tie-break u kojem je Karlović prepustio samo dva boda Čiliću te nakon 2 sata i 46 minuta igre zasluženo slavio.

Bio je ovo šesti međusobni susret Čilića i Karlovića, a omjer pobjeda sada je 3-3.

U finalu će Ivo igrati protiv Gillesa Mullera koji je u polufinalu svladao drugog nositelja Nijemca Alexandera Zvereva sa 7-6 (5), 6-2.

Karlović protiv Luksemuržanina vodi 2:1 u međusobnim dvobojima, ali valja istaknuti da je Muller do svoje jedine pobjede nad njim došao upravo u Hertogenboschu u kojem ga je lani zaustavio u polufinalu.

Ana Konjuh IZGUBILA OD Vihljanceve Ana Konjuh poražena u polufinalu s-Hertogenboscha Mate Pavić ATP Stuttgart Pavić i Marach svladali braću Bryan i ušli u finale Novak Đoković Pripreme Novak Đoković napravio 'selfie' i zabrinuo navijače

Marin Čilić - Ivo Karlović 6:7, 7:5, 6:7

Tijek meča:

3. set

6:7 - Karlovi će dobio tie break i pobijedio Marina Čilića!

6:6 - Gledat ćemo tie-break u odlučujućem setu, iako je već moglo biti gotovo. Karlović je imao meč loptu, ali ju nije iskoristio.

5:6 - Obojica i dalje drže svoje servise u trećem setu. Karlović je poveo 6:5 i tako u najmanju ruku osigurao tie-break

4:5 - Karlović je uspio povesti 5:4, ali je na svom servisu spašavao dvije break lopte. Vodi se velika borba u odlučujućem setu

3:4 - Div sa Šalate napokon je zaprijetio Čiliću, imao je break priliku, ali ipak nije uspio oduzeti servis Marinu. Nakon toga osvojio je svoj servis i vodi 4:3.

2:3 - Karlović vodi 3:2 u trećem setu. Na meču još nije ozbiljno zaprijetio na Čilićev servis, ali je svoj uglavnom dobro čuvao, izgubio ga je samo jednom

1:1 - Počeo je odlučujući set, obojica su ga započela mirno na svojim servisima. Sad bi svaka pogreška mogla biti ključna...

2. set

7:5 - Marin je dobio svoj servis i izjednačio u setovima na 1:1.

6:5 - Čilić je dobio svoj servis, a zatim napravio prvi break na susretu. Marin vodi 6:5 i servira za 1:1 u setovima.

4:5 - Sve smo bliže tome da opet gledamo tie-break jer igrači ne ispuštaju svoje servise.

3:4 - Još uvijek nismo vidjeli niti jedno oduzimanje servisa u meču, Karlović je prvi set dobio u tie-breaku, a u drugom vodi 4:3

2:3 - Lagani servisi za obojicu, Karlović vodi 3:2 u drugom setu.

1:2 - Drugi set počeo je slično kao i prvi. Obojica drže servise, ali Karlović pritom spašava break lopte. Čilić je sad ima 15:40, ali još uvijek nije uspio osvojiti Karlovićev servis.

1. set

6:7 - Gotov je prvi set, a dobio ga je Ivo Karlović sa 7:6. Čilić je pritiskao, tijekom prvog seta imao je tri prilike za oduzimanje servisa, čak i set loptu kod 5:4, ali Div sa Šalate uspio je meč dovesti do tie-breka u kojem je slavio sa 7:4.

6:6 - Došli smo do završnice prvog seta, Čilić i Karlović držali su svoje servise i odluka će pasti u tie-breaku!

5:5 - Karlović je opet uspio osvojiti svoj servis, iako ga je Čilič opasno pritisnuo i imao set loptu.

5:4 - Čilić je nešto bolji od Karlovića, iako i dalje i jedan i drugi drže servise. Marin je kod vodstva 4:3 još jednom zaprijetio, imao priliku za oduzimanje servisa, ali Div sa Šalate ponovno se dobrim servisima uspio spasiti.

3:3 - Kao što se i očekivalo, igra se čvrsto, obojica dže svoje servise.

2:2 - Čilić je prvo dobio svoj servis, a odmah nakon toga opasno zaprijetio Karloviću ne njegov servis. Marin je imao break priliku, ali Ivo je izvukao gem.

1:1 - Počeo je meč, obojica tenisača mirno su ušla u susret i dobila svoje servise.

17.13 - Za desetak minuta trebao bi početi meč dvojice hrvatskih tenisača

ZADIRANJE U PRIVATNOST
Skandal na granici: Novinara Večernjeg lista policija skinula do gola zbog filtera za cigarete
Nema dobrog vrta bez osnovnog alata
ALAT ZA PRAVE MAJSTORE
Nema dobrog vrta bez osnovnog alata, imate li ih sve doma?
  • Deleted user:

'Dr. tie-break', savladaj jos Mullera i penjes se 3 mjesta na ATP-ljestvici! Idemo do krajaaaaaa ;)

• peugeot:

"Dr Ivo" je kao vino, sto je stariji to je bolji! Koliko je ovog puta zabio asova?

Pa ovaj nemre prebacit mrezu taj cilic je zivi ocaj na 3 seta frajer moze 48 neforsiranih napravit,fula teren po 5 metara 30 puta pa to ni amateri na chalengeru ne rade,cim nije lopta po sredini ga iznenadi i izbaci ... prikaži još! iz terena,covjek izgleda ko da ce mu misici ispast s tijela,pa daj malo zivota imas li ponosa da stisnes protivnika a ne da te ponizava svako iznad 200 mjesta,sramota,ucini nam uslugu i ostavi se tenisa .