Marin Čilić
1/6
16.11.2018.
u 22:47

Kako je u ranijem susretu Nijemac Alexander Zverev pobijedio Amerikanca Johna Isnera (7:6 (5), 6:3), naš je Marin izgubio šansu za polufinale

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić u posljednjem kolu skupine ATP finala u Londonu izgubio je od prvog igrača svijeta Novaka Đokovića sa 6:7(7), 2:6.

Kako je u ranijem susretu Nijemac Alexander Zverev pobijedio Amerikanca Johna Isnera (7:6 (5), 6:3), naš je Marin izgubio priliku za polufinale.

Marin Čilić
1/10

Bio je to njihov 19 međusobni dvoboj i 17 pobjeda srpskog tenisača. Zanimljivo, Đoković je tijekom susreta uspio na svom servisu osvojiti čak 31 poen u nizu.

Đoković će u polufinalu igrati s Južnoafrikancem Kevinom Andersonom, dok će Zverev u subotu igrati s Rogerom Federerom.

Tijek susreta: Marin Čilić - Novak Đoković 6:7(7), 2:6

2. set

2:6 - Završio je susret u Londonu. Đoković je stigao do 17 pobjede protiv Čilića.

2:5 - Đoković je napraviovio novi 'break' i servira za meč.

2:4 - Đoković je nastavio odlično servirati.

2:3 - Problemi. Marin je uspio spasiti dvije vezane 'break' lopte, ali ne i treću. Novak je prvi put oduzeo servis hrvatskom tenisaču.

2:1 - Marin je zadržao svoj servis.

1:1 - Đoković je na svom servisu osvojio 31 poen u nizu i izjednačio u drugom setu na 1:1.

1:0 - Čilić je uz dosta problema osvojio prvi gem u drugom setu. Hrvatski je tenisač spasio tri 'break' lopte.

1. set

6:7 - Đoković je osvojio prvi set. U 'tie-breaku' je slavio s 9:7. Novak je u prvom setu na svojem servisu osvojio 27 poena u nizu!

6:6 - Marin je bez izgubljenog poena osvojio gem.

5:6 - Đoković je osigurao 13. igru. Čilić ima servis.

4:4 - Obojica i dalje drže svoje servise. marin je napokon dobro odservirao za novo izjednačenje.

3:3 - Čilić se prvi put našao u problemima. Marin je spasio 'break' loptu te zadržao svoj servis. Naš je igrač izjednačio na 3:3.

2:2 - Oba tenisača uvjerljivo drže svoje servise.

1:1 - I Marin je uvjerljiv na svom servisu, te je izjednačio na 1.1.

0:1 - Đoković prvi servira. Nakon što je Novak krenuo s 0:15 osvojio je četiri poena u nizu i prvi gem.