SP KLUBOVA

Manchester United ipak bolji od LDU-a iz Quita

21.12.2008.
u 13:50

Nakon puno promašenih prilika i gotovo cijelog poluvremena s igračem manje europski prvak je ipak slavio s 1-0.

Manchester United je opravdao ulogu favorita i osvojio klupsko svjetsko prvenstvo u japanskoj Yokohami. Jedini pogodak postigao je Wayne Rooney na asistenciju Cristiana Ronalda u 73. minuti.

Od samog početka susreta momčad Sir Alexa Fergusona je vrlo otvoreno krenula prema vratima LDU-a, no Ronaldo, Tevez, Rooney i Park nisu uspjevali realizirati nekoliko vrlo izglednih šansi, dok su Ekvadorci uglavnom prijetili iz kontri.

Trenutak koji je obilježio dvoboj, osim pogotka Rooneya, svakako je bio izravan crveni karton kojeg je braniču Manchester Uniteda Nemanji Vidiću pokazao sudac Ravshan u 49. minuti. Srpski reprezentativac je isključenje zaradio zbog dvojbenog prekršaja na sredini terena. Čini se da je Vidić slučajno laktom zakačio protivničkog igrača, no sudac je taj potez ipak okarakterizirao kao dovolan razlog za crveni karton.

Do kraja susreta Manchester United je bez većih problema sačuvao prednost, te naslovu engleskog i europskog prvaka, pridodao i naslov klupskog prvaka svijeta.