Težak poraz za kraj! Mađari očitali lekciju Anzulovićevoj družini

1/3
Autori: Drago Hudika, Hina
25.02.2019.
u 20:14

Izabranici Dražena Anzulovića u Szombathelyu izgubili su protiv Mađarske s 19 koševa razlike (65:84)

Hrvatska košarkaška reprezentacija odigrala je posljednju utakmicu u kvalifikacijama za SP. Izabranici Dražena Anzulovića u Szombathelyu izgubili su protiv Mađarske s 19 koševa razlike (65:84).

Najbolji u hrvatskoj reprezentaciji bili su Toni Katić s 14, Miro Bilan s 12 i Darko Planinić s 11 koševa, a kod Mađara najučinkovitiji su bili David Vojvoda s 21, Csaba Ferencz sa 17 i Alos Keller s 14 poena.

Naša reprezentacija je bez izgleda za put u KInu ostala još prije nekoliko dana nakon poraza od Poljske.

Mađari su bolje krenuli u utakmicu, tijekom prvog poluvremena pogodili su čak sedam od 11 pokušaja za tricu čime su ostvarili visoku prednost. S druge strane, u igri hrvatske reprezentacije ponovno ništa nije funkcioniralo, u obrani su suparnicima dozvoljavani otvoreni vanjski šutovi dok je u napadu bilo tek nekoliko raspoloženih igrača od kojih prolaznu ocjenu zaslužuju tek Toni Katić i Miro Bilan. U trećoj četvrtini Mađarska je stigla i do 21 koša prednosti te mirno privela susret kraju.

Hrvatska je tako natjecanje u skupini J okončala na petom mjestu s četiri pobjede i osam poraza, dok je Mađarska zauzela četvrto mjesto sa po šest pobjeda i poraza.

Plasman na SP u Kinu iz ove skupine i prije posljednjeg kola osigurale su Litva, Italija i Poljska.

Tujek utakmice:

Mađarska - Hrvatska 84:65 (48:33)

Zadnja četvrtina 18:17

39' - Domaćin vodi s 20 koševa razlike 79:59.

36' - Mađarska u završnicu ulazi sa 16 koševa prednosti - 74:58.

34' -  Katić je samo položio loptu u koš za 69:51.

33' - Jones ubacio tri slobodna bacanja - 69:48.

32' - Bez koša u prve dvije minute posljednje četvrtine.

Treća četvrtina 18:15

30' - Vuković je ubacio tricu i smanjio prednost domaćina - 66:48.

30' - Fenecz je zabio tricu za 21 koš razlike, Mađari vode sa 64:43.

28' - Mađari u posljednju minutu u trećoj četvrtini ulazi s 19 koševa prednosti - 61:42.

23' - Mađari otišli na 17 razlike - 53:36

22' - Katić je ubacio tricu za 48:36

Druga četvrtina 24:17

19' - Bilan ubacio dva slobodna bacanja i smanjio prednost Mađara na 46:31.

17' - Mini serija Hrvatske, Planinić ubacio za dva - 38:26.

16' - Krušlin je ubacio oba slobodna bacanja i smanjio na 38:24.

15' - Mađari otišli na 14 koševa razlike, Benke je zabio tricu za 36:22. Domaćin je napravio niz od 7:0.

13' - Perić je dvaput u nizu zabio za našu reprezentaciju - 29:22

11' - Eilingsfeld je zabio tricu, Mađarska vodi s 11 koševa razlike - 27:16

Prva četvrtina 24:16

10' - Vojvoda je ubacio za dva i domaćin je ponovno otišao na osam koševa razlike 23:15.

8' - Vojvoda je zabio tricu i Mađarska vodi 21:13.

4' - Bilan je ubacio za dva i smanjio prednost Mađara 8:10

3' - Mađari su ubacili u višu brzinu, Varadi je ubacio za 7:4.

2' - Hrvatska je dobro otvorila utakmicu, Katić je ubacio za dva.