LE CHAMPIONNAT

Lyon lako prošao Nicu

08.02.2009.
u 22:05

Nogometaši Lyona lako su apsolvirali gostovanje kod Nice u 23. kolu Le Championnata, te su uz pobjedu 3:1 opet pobjegli na četiri boda od Bordeauxa.

Lyon je u kratkom roku (unutar deset minuta) postigao dva pogotka kod Nice, te poveo s velikih 2-0 nakon 26. minute. Da u svlačionicu ne odu potpuno mirni pobrinuo se domaći igrač Apam, koji je u zadnjim trenucima prvog dijela smanjio na 2:1. No, bila je to samo varka za domaćina, koji u nastavku nije mogao ozbiljnije parirati.

Jaki razlog je u tome što su prvo u 56. minuti ostali bez pocrvenjelog Sabrea, dok je u 84. morao ranije s travnjaka i Adeilson. U međuvremenu je 25-godišnji Kamerunac Jean Makoun zabio i svoj drugi, a Lyonov treći pogodak na utakmici.