Luka Jović vratio se u Eintracht i odmah zabio dva gola

Luka Jović
DPA/Pixsell
17.01.2021.
u 21:55

Eintracht je na svom stadionu u Frankfurtu s 3-1 (1-1) nadigrao Schalke u posljednjoj utakmici 16. kola njemačke Bundeslige.

Srbijanski napadač Luka Jović postigao je dva pogotka u povratničkom nastupu za Eintracht koji je na svom stadionu u Frankfurtu s 3-1 (1-1) nadigrao Schalke u posljednjoj utakmici 16. kola njemačke Bundeslige.

Eintracht je poveo golom Silve u 28. minuti, ali je već minuti poslije izjednačio Hoppe. U 62. minuti je trener domaćih Adi Huetter ubacio povratnika iz madridskog Reala u igru, a Jović je već deset minuta poslije odgovorio pogotkom za vodstvo 2-1. Srpski napadač je u prvoj minuti sučevog dodatka potvrdio pobjedu Eintrachta.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Bayern se namučio za pobjedu 2-1 protiv Freiburga. Lewandowski je pogodio u sedmoj minuti za vodstvo, a izjednačio je Petersen u 62. minuti, u svom prvom dodiru s loptom nakon što je ušao u igru. Pobjedu Bavarcima donio je Thomas Mueller u 74. minuti.

Bayern je zahvaljujući pobjedi došao do 36 bodova i stvorio četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani RB Leipzig. Po 29 bodova imaju Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund. Eintracht je sa 26 bodova na sedmom mjestu. Na začelju su Koeln sa 12 te Mainz i Schalke koji imaju po sedam bodova i na putu su prema drugoligaškom društvu.