Naslovnica Sport Borilački sport

Lovre Brečić osvojio tri medalje u deset dana

Član splitskog Marjana osvojio je tri odličja na tri velika natjecanja u posljednjih deset dana
20. veljače 2017. u 19:57 0 komentara 114 prikaza
Lovre Brečić
Pogledajte galeriju 1/3

Hrvatski tekvondaš Lovre Brečić, član splitskog Marjana, osvojio je tri odličja na tri velika natjecanja u posljednjih deset dana.

Nakon bronce na europskom klupskom prvenstvu G1 kategorije, te srebra na G2 natjecanju Turkish openu u kategoriji do 63 kilograma gdje je imao čak 81 protivnika i sedam odrađenih borbi Brečić je na novom G2 natjecanju Egipat open osvojio zlatnu medalju.

U prvom kolu u Luxoru Brečić je svladao Hussama El Amranija 12-5, u drugom je bio bolji od Egipćanina Alya Youssefa 16-11 da bi u finalu Poljak Jaroslaw Mecmajer predao borbu nakon što je kolo prije izbacio prvog nositelja i drugog na svjetskim rang listama Ouahida Brikija.

Brečić je tako turneju završio sa 35,6 osvojenih bodova s kojima će na novim svjetskim rang ljestvicama napredovati do drugog mjesta na svijetu iza neprikosnovenog vladara kategorije do 63 kilograma Achaba iz Belgije.

>>Ivana Habazin: Ja sam djevojka od nula dolara