Liverpool svladao United u odličnom derbiju sa šest golova

Manchester United v Liverpool - Premier League - Old Trafford
Dave Thompson/PA Images/PIXSELL
13.05.2021.
u 23:24

Derbi je inače u potpunosti opravdao svoj naslov, uz odličan nogomet i šest golova.

U najvećem engleskom derbiju Liverpool je u gostima pobijedio Manchester United s 4-2.

U odličnoj utakmici Liverpool se spobjedom probio na peto mjesto i zaostaje četiri boda za Chelseajem.

Utakmica je trebala biti odigrana 2. svibnja, ali je odgođena zbog nasilnih prosvjeda lokalnih navijača protiv uprave kluba. Ponovo su se navijači Uniteda okupili ispred stadiona, čak i blokirajući dolazak autobusa, ali organizatori su problem riješili uz pomoć policije.

U desetoj minuti Bruno Fernandes je zabio za United, a izjenačio je Dioga Jote u 34. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi Liverpool stigao do preokreta preko Roberta Firmina.

Firmino je već u 47. minuti iz odbijanca zabio za 3-1, da bi u 68. minuti United je smnanjio golom Markusa Rashforda. U  90. minuti Salah je postavio konačni rezultat.

Manchester Unitedu je ovo drugi uzastopni poraz, a oba puta su poraženi na Old Traffordu. Ranije su Aston Villa i Everton odigrali 0-0.

1. Manchester City*         35  25   5   5  72:26  80
2. Manchester United        36  20  10   6  70:42  70
3. Leicester                36  20   6  10  65:44  66
4. Chelsea                  36  18  10   8  55:33  64
5. Liverpool                35  17   9   9  61:41  60
6. West Ham                 35  17   7  11  55:45  58
7. Tottenham                35  16   8  11  61:41  56
8. Everton                  35  16   8  11  46:42  56