Steven Gerrard
Reuters
04.04.2010.
u 19:12

Nogometaši Liverpoola sve su dalje od željenog četvrtog mjesta na kraju sezone u engleskom prvenstvu, nakon što su odigrali samo 1-1 u gostima kod Birminghama u 33. kolu

Momčad s Anfielda povela je u 47. minuti pogotkom kapetana Stevena Gerrarda, no, samo devet minuta kasnije izjednačio je Liam Ridgewell.

U prvom poluvremenu je Maxi Rodriguez pogodio gredu, a u nastavku je francuski napadač ''redsa'' David Ngog, koji je ušao u igru umjesto Fernanda Torresa u 65. minuti, propustio tri prilike u završnici.

Liverpool je šesti na ljestvici, sada sa 55 bodova. Liga prvaka sve je dalje za najtrofejniji engleski klub, budući da četvrti Manchester City ima četiri boda više, a peti Tottenham tri boda prednosti u odnosu na Liverpool, a obje momčadi i susret manje.

Fulham je na Craven Cottageu svladao Wigan s 2-1, iako su gosti poveli golom Scotlanda u 34. minuti. Preokret su u nastavku svojim golovima donijeli Okaka Chuka u 47. i Hangeland u 58. minuti.

Evertonu samo bod protiv West Hama

Nogometaši Evertona i West Hama odigrali su na Goodison Parku 2-2 u posljednjoj utakmici 33. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Evertonu je ovo bila peta utakmica zaredom bez poraza, ali s time se liverpulska momčad sasvim sigurno neće zadovoljiti, tim više jer je dva puta vodila, nakon golova Biljaletdinova u 24. i Yakubua u 85. minuti. No, gosti su se dva puta vraćali, a strijelci za momčad talijanskog menadžera Gianfranca Zole bili su Da Costa u 60. i Ilan u 87. minuti.

West Ham je propustio realizirati penal u 37. minuti, kada s bijele točke nije pogodio Mido.

West Ham je s ovim osvojenim bodom prekinuo niz od šest uzastopnih poraza.''Čekičari'' svejedno strijepe od ispadanja jer imaju 28 bodova na 17. mjestu, samo bod više od 18-plasiranog Hull Cityja.