Liverpool pobijedio Chelsea nakon trilera jedanaesteraca

Mateo Kovačić je bio u početnoj postavi Franka Lamparda, a igrao je do 101. minute, kad ga je zamijenio Ross Barkley. Nažalost, hrvatski reprezentativac ostao je na dva Superkupa osvojena u dresu Real Madrida
14. kolovoza 2019. u 23:44 5 komentara 5159 prikaza
Liverpool - Chelsea
Pogledajte galeriju 1/14

Pobjednici Lige prvaka, nogometaši Liverpoola su Istanbulu osvojili su Uefin Superkup pobijedivši boljim izvođenjem jedanaesteraca Chelsea sa 7-6 (2-2, 1-1, 0-1), nakon što je u osnovnom dijelu utakmice rezultat bio 1-1, a nakon produžetka 2-2.

Liverpool - Norwich POČELO JE Liverpool na spektakularan način otvorio novu sezonu Premierlige

Francuski napadač Olivier Giroud je doveo Chelsea u vodstvo u 36. minuti na asistenciju američkog reprezentativca Christiana Pulišića. Liverpool je do izjednačujućeg pogotka stigao već u trećoj minuti drugog poluvremena.

1 / 14
Liverpool slavlje

Strijelac je bio Senegalac Sadio Mane, a asistent Brazilac Roberto Firmino koji je ušao u igru na početku drugog dijela. Do kraja osnovnog dijela utakmice ostalo je 1-1.

Liverpool je u produžetku došao do vodstva već u 95. minuti, kad je Mane opet na asistenciju Firmina svladao Kepu. Chelsea je u 101. minuti izjednačio kad je francuska sutkinja Stephanie Frappart dosudila kazneni udarac, a siguran realizator bio je Jorginho.

Dejan Lovren NAPUŠTA REDSE Liverpool prekrižio Lovrena, već se zna novi klub vatrenog!

Do isteka produžetka više nije bilo golova pa je odluka o pobjedniku Super kupa po drugi put u povijesti pala udarcima s 11 metara. Sva petorica izvođača Liverpoola bili su precizni, a u petoj seriji španjolski vratar Adrian obranio je udarac Tammyja Abrahama čime je momčad Juergena Kloppa došla do novog trofeja.

Mateo Kovačić je bio u početnoj postavi Franka Lamparda, a igrao je do 101. minute, kad ga je zamijenio Ross Barkley. Nažalost, hrvatski reprezentativac ostao je na dva Super kupa osvojena u dresu Real Madrida.

Manchester United - Chelsea Premier liga Lampard dobio lekciju na Old Traffordu, United razbio rivale

Bio je to šesti nastup Liverpoola u europskom Superkupu, a "crveni" su po četvrti put postali pobjednicima. Liverpool je bio i posljednji engleski klub koji je osvojio ovaj pehar, kad je 2005. godine u produžetku nadigrao moskovski CSKA.

Chelsea je četvrti put bio u borbi za europski Superkup. Do trijumfa u Istanbuli "plavi" su jedini put podigli ovaj trofej 1998. pobjedom nad Real Madridom, a dvaput zaredom su poraženi u finalima: 2012. od Atletico Madrida, a 2013. godine od Bayerna također nakon raspucavanja s 11 metara.

Utakmica na Besiktas Parku u Istanbulu ostat će upamćena i kao prvi dvoboj nogometaša najviše europske razine u kojem je pravdu dijelila sutkinja. Ta je čast pripala Francuskinji Stephanie Frappart, a pomagale su joj sunarodnjakinja Manuela Nicolosi i  Irkinja Michelle O'Neill.

• Kraj

Liverpool je pobijedio Chelsea nakon jedanaesteraca sa 7:6 (2:2) i osvojio Uefin Superkup, četvrti u povijesti. Utakmica je nakon produžetaka završila 2:2 (1:1).

• 120'

I nakon produžetaka nema pobjednika Uefina Superkupa. Dvoboj nogometaša Liverpoola i Chelseaja nakon 120 minuta završio je 2:2 (1:1). U 36. minuti Chelsea je poveo golom Girouda, a na 1:1 izjednačio je Mane u trećoj minuti drugog poluvremena.

Utakmica je otišla u produžetke. U 95. minuti Mane je svojim drugim pogotkom u susretu doveo Liverpool u prednost, ali samo šest minuta kasnije Jorginho je udarcem s bijele točke zabio za 2:2. Pobjednika odlučuju jedanaesterci.

• 113'

Sjajna prilika za Chelsea. Mount je pucao, ali Adriano još bolje obranio.

• 107'

Alexander-Arnold je dobio žuti karton.

• 106'

Počeo je drugi produžetak.

• 105'

Završio je prvi produžetak, igrači će odmah zamijeniti strane.

• 105'

Prilika za Chelsea. Pedro je probio po desnoj strani i oštro ubacio na peterac, ali Abraham nije uspio skrenuti loptu u mrežu.

• 101'

Gooool! Chelsea je odmah uzvratio i izjednačio na 2:2. Jorginho je zabio s bijele točke.

• 95'

Goooool! Liverpool vodi protiv Chelsea s 2:1. Firmino je vratio loptu do Manea koji je zatresao mrežu Chelseaja. Liverpool - Chelsea | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

• 93'

Gomez je pucao, ali Arrizabalaga s lakoćom zaustavlja njegov pokušaj.

• 91'

Počeo je prvi produžetak.

• 90'

Završilo je 90 minuta utakmice u Istanbulu. Rezultat je 1:1 i igrat će se produžeci.

• 90'

Igra se dvije minute sudačke nadoknade.

• 90'

Nakon udarca iz kuta Zouma je pucao glavom, ali je njegov pokušaj otišao iznad vrata.

• 85'

Henderson (Liverpool) je dobio žuti karton. Šest minuta ranije javnu opomenu dobio je Azpilicueta (Chelsea).

• 81'

Salah je pucao iz slobodnog udarca, ali je pogodio nekoga u živom zidu, pa je lopta otišla u korner.

• 75'

Fantastična prilika za Liverpool. Pucao je Salah, ali je sjajno obranio Arrizabalaga. Lopta se odbila do Van Dijka koji puca, ali se od vratara Chelseaja odbija u vratnicu.

• 70'

Sjajno se igra u Istanbulu. Mnogo se trči, ali bez prilike za pogodak.

• 63'

Chelsea se ponovno oslobodio pritiska.

• 57'

Liverpool dominira i stvara prilike. Kloppova družina steže obruč oko Chelseajevih vrata. Obrana plavih je na velikom ispitu.

• 51'

Prilike Liverpoola redaju se kao po filmskoj traci. Sada je pucao Henderson, ali je njegov pokušaj zaustavio vratar Chelseaja.

• 50'

Liverpool je ozbiljno krenuo. Fabinho je opalio s vrha šesnaesterca, a lopta je prošla uz samu vratnicu.

• 48'

Gooooool! Liverpool je izjednačio na 1:1. Firmino je asistirao za Manea koji je zatresao mrežu Chelsea. Liverpool - Chelsea | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvih 45 minuta Uefina Superkupa u Istanbulu. Chelsea od 36. minute vodi protiv Liverpoola pogotkom Girouda. Liverpool - Chelsea | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

• 40'

Pulić je sjajno pogodio i zatresao Liverpoolovu mrežu, ali sutkinja nije priznala pogodak zbog zaleđa.

• 38'

Strijelac Giroud se požalio na ozljedu, ali će nastaviti igrati.

• 36'

Gooool! Chelsea vodi protiv Liverpoola s 1:0. Pulišić je asistirao Giroudu koji je loptu poslao iza Adrianovih leđa u mrežu.

• 33'

Sjajna prilika za Chelsea. Pedro je pronašao našeg Kovačića koji se ubacio iza zadnje Liverpoolove linije, ali je bio za dlaku prekratak. Loptu je ispred hrvatskog reprezentativca odnio Adrian.

• 28'

Plavci su definitivno pohvatali konce igre na terenu. Naš Mateo Kovačić igra sjajno...

• 22'

Chelsea se probudio. Ponovno je Pedro ušao po lijevoj strani i snažno pucao, ali je lopta pogodila u gredu.

• 21'

Kovačić je sjajno pronašao Pedra, ali je obrana Liverpoola otklonila opasnost.

• 16'

Prva velika prilika na utakmici. Salah je dobio loptu na desnoj strani i ušao u kazneni prostor. Egipćanin je gađao suprotni kut, ali je vratar Arrizabalaga sjajno reagirao i spasio svoju mrežu.

• 11'

Chelsea se oslobodio početnog pritiska Redsa. Pedro je probao svoj udarac s vrha šesnaesterca, ali je njegov pokušaj otišao kraj vratnice.

• 5'

Mane je atraktivno pucao na vrata Chelseaja, ali je njegov pokušaj blokiran. Liverpoolovi igrači tražili su igranje lukom, ali je sutkinja samo odmahnula rukom.

• 1'

Počela je utakmica u Istanbulu.

• Utakmicu sudi Francuskinja Stéphanie Frappart. Stephanie Frappart | Autor : PA/Pixsell Foto: PA/Pixsell

• Sastavi

Stigli su sastavi za utakmicu Liverpool - Chelsea

• Momčad s Anfielda ima tri naslova pobjednika Superkupa u pet pokušaja, dok momčad sa Stamford Bridgea ima jedan u tri pokušaja. Najuspješniji su Barcelona i Milan s po pet naslova.

• Dobra večer! Nogometaši Liverpoola i  Chelseaja, pobjednici Lige prvaka i Europske lige, u Istanbulu igraju Uefin Superkup, dvoboj počinje u 21 sat. Ovo je prvi međusobni dvoboj engleskih klubova u ovom Uefinom natjecanju.

Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.