PREMIERSHIP

Liverpool bolji od Boltona

15.11.2008.
u 16:07

U prvoj odigranoj utakmici 13. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je u gostima savladao Bolton 2-0...

Liverpool je bio bolja momčad tijekom utakmice, pogotovo u prvom poluvremenu, a svoju bolju igru okrunio je pogotkom u 28. minuti. Fabio Aurelio je lijepo prošao po lijevoj strani, ubacio u kazneni prostor, a ondje je Dirk Kuyt glavom s nekih desetak metara iskosa s desne strane pogodio nebranjeni dio mreže Jussija Jaaskelainena.

Liverpool je svoju pobjedu potvrdio pogotkom Stevena Gerrarda u 73. minuti, koji je iskoristio izvrstan prodor Fernanda Torresa s desne strane i glavom pogodio u donji lijevi kut Boltonova gola.

Torres je u igru ušao u 60. minuti umjesto indisponiranog Robbieja Keanea, od kojeg ćemo na ovoj utakmici pamtiti jedino nevjerojatan stopostotni promašaj iz neposredne blizine u 30. minuti, kada nije iskoristio izvrsno Kuytovo ubacivanje i pucao je pored vrata.