Naslovnica Sport Strani nogomet

Fredova golčina za pobjedu Šahtara, De Gea spasio United

Roma je vodila u Harkivu golom Undera, no Šahtar je okrenuo u nastavku golovima Ferreyre i Freda.
21. veljače 2018. u 22:37 1 komentara 5872 prikaza
Sevilla Manchester United
Pogledajte galeriju 1/10

Sevilla i Manchester United u prvoj utakmici osmine finala odigrali su u priličnoj slaboj predstavi 0:0.

Nikola Moro 'Novi Modrić' Bomba iz Engleske: Mourinho u Unitedu želi igrača Dinama

Sevilla je na početku pokušavala udarcima iz daljine, no oni nisu bili prava opasnost za De Geu. United je prvu pravu priliku imao u 24. minuti preko Lukakua koji je izbjegao zaleđe i pobjegao iza obrane Seville, ali udarac je bio loš i otišao je preko gola.

U samoj završnici prvog dijela u junaka vragova pretvorio se De Gea, koji je prvo u 42. skinuo udarac Correi, a onda u 45. minuti prvo zaustavio N'Zonzija, pa nakon toga obranio i zicer Muriela glavom s pet metara.

Ništa više nismo vidjeli ni od Uniteda u nastavku utakmice, no ni Sevilla nije pronalazila previše rupa u obrani gostiju. Od početka je bio vidljiv Mourinhov cilj da ne primi gol, a u tome je na kraju i uspio.

U drugoj utakmici večeri Šahtar je s 2:1 pobijedio Romu, iako su gosti iz Rima prvi poveli. Igrala se 41. minuta kada je Džeko sjajno proigrao Undera koji pogađa za 1:0. Rudari su izjednačili u 52. minuti kada je Ferreyra iskoristio neopreznost obrane vučice za 1:1.

Pobjedu je Šahtaru sjajnim golom u 71. minuti golom iz slobodnog udarca s 20-ak metara osigurao Fred.

Uzvratne utakmice su 13. ožujka.

Chelsea - Barcelona Dogovor na travnjaku Suarez otkrio zanimljiv detalj, evo što mu je Messi rekao tijekom utakmice udarac SRAMOTNE SCENE Kakva kukavica: Nogometaš pretukao mladića pa pobjegao Prkosni Šahtar Izgubili su dom, stadion, navijače, ali ne predaju se i igraju u osmini finala
OHR SAVJETNIK
Otkrijte imate li sivu mrenu
  • Završila je utakmica u Harkivu gdje je Fred sjajnim golom iz slobodnog udarca donio preokret Šahtaru i pobjedu 2:1 protiv Rome uoči uzvrata.
  • Kraj
  • GOLČINA FREDA
    Šahtar je u 71. minuti stigao do potpunog preokreta protiv Rome i to kako, sjajnim golom Freda iz slobodnog udarca s 20-ak metara desno iskosa.
  • ŠAHTAR IZJEDNAČIO
    Šahtar je u 52. minuti izjednačio protiv Rome i to golom Ferreyre koji je iskoristio grešku domaće obrane i zabio za 1:1.
  • ROMA POVELA
    Napokon smo dočekali prvi gol večeri! Roma je povela u Harkivu u 41. minuti nakon što je Džeko maestralno iza obrane proigrao Undera koji zabija za vodstvo vučice 1:0.
  • U Ligi prvaka prve utakmice osmine finala večeras će odigrati Sevilla i Manchester United te Šahtar i Roma, a prijenos možete pratiti na portalu Večernji.hr
Liga prvaka, 20.45, Španjolska
Sevilla
0
0
Manchester United

• Gotova je utakmica u Sevilla. Mourinho je dobio što je tražio. United se uglavnom branio i sačuvao nulu uoči uzvrata na Old Traffordu 13. ožujka.

• 87'

Opet prijeti United, ovog puta preko Rashforda, čiji udarac iskosa s desne strane s desetak metara odlazi pokraj gola.

• 83'

Zatresla se mreža Seville, međutim Lukaku se nije ni počeo veseliti jer je bilo jasno da je loptu primio rukom pa je sudac ranije prekinuo utakmicu.

• 81'

Ušli smo u posljednjih deset minuta utakmice u Sevilli. Domaćin ima dominaciju, pokušava probiti Unitedov bedem, no zasad im to ne polazi za nogom.

• 73'

Sarabia je ostao sam na drugoj vratnici nakon ubačaja s desne strane, međutim udarac glavom odlazi preko gola.

• Šahtar je u 56. minuti imao sjajnu priliku za potpuni preokret, ali Marlosov pokušaj nevjerojatnom obranom zaustavio je Alisson.

• 64'

Correa je napravio slalom kroz obranu Uniteda u šesnaestercu, no udarac nije bio dobar i otišao je preko gola.

• 60'

Mourinhov plan danas je očito ne primiti gol, jer United nije pokazao gotovo ništa prema naprijed, dok Sevilla zasad ne pronalazi rupe u obrani gostiju.

• 52'

Prvu prijetnju u nastavku vidjeli smo pred golom Uniteda kada je s 20-ak metara pucao Vazquez, no udarac odlazi preko gola.

• 45'

N'Zonzi se našao u sjajnoj prilici i pucao pod gredu, ali vadi to De Gea. Španjolski vratar ponovno je junak Uniteda samo minutu kasnije kada Navas odlično proigrava Muriela koji puca glavom s pet metara, međutim vratar Uniteda fantastično to skida.

• 42'

Correa se opet našao u dobroj prilici iskosa s lijeve strane na sedam, osam metara, a iako su svi očekivali ubačaj, on je pucao, ali ravno u De Geu.

• 41'

Navas se sjurio u kontru, a tek što je prošao centar s leđa ga je srušio Alexis Sanchez koji je zasluženo dobio žuti karton.

• 38'

Iz ničega je sjevnula prilika za United. Iz daljine je opalio McTominay, no išlo je to ravno u Rica.

• ŠAHTAR - ROMA

U Harkivu domaćin ima dominaciju, među zasad nisu uputili nijedan udarac prema golu Rome.

• 28'

Correa je bio u dobroj prilici na desetak metara, međutim pucao je slabo i ravno u De Geu.

• 24'

United je prvu pravu priliku imao preko Lukakua koji je izbjegao zaleđe i pobjegao iza obrane Seville, ali udarac je bio loš i otišao je preko gola.

• 17'

Iako ga je Mourinho ostavio na klupi, Pogba je već u 17. minuti dobio priliku za igru kada je zamijenio ozlijeđenog Andera Herreru.

• 15'

Ponovno su igrači Seville pokušali iz daljine, ovog puta Navas, međutim odlazi to pokraj gola.

• 10'

I dok se u Sevilli uglavnom igra na sredini terena, na utakmici u Ukrajini Roma je imala dvije prilike, Džeku je zaustavio vratar Šahtara, dok je Fazio blokiran.

• 4'

Sevilla je bolje krenula u utakmicu, a prvi put su zaprijetili u 4. minuti kada je iz daljine opalio Muriel, no uz poteškoće uspio je to zaustaviti De Gea.

• Počela je utakmica u Sevilli. Domaćin igra u bijelim dresovima, a gosti u crnim.

• Zanimljivo, Jose Mourinho najskuplje pojačanje Paula Pogbu ostavio je na klupi.

• Sastavi Seville i Uniteda

• Sastavi Šahtara i Rome

• Dosadašnji rezultati prvih utakmica osmine finala:
    Juventus - Tottenham 2:2 (Higuain 2, 9-11m / Kane 35, Eriksen 71)
    Basel - Manchester City 0:4 (Gundogan 14, 53, Bernardo Silva 18, Aguero 23)
    Real Madrid - PSG 3:1 (Ronaldo 45, 83, Marcelo 86/Rabiot 33)
    Porto - Liverpool  0:5 (Mane 25, 53, 85, Salah 29, Firmino 70)
    Bayern Munchen - Bešiktaš 5:0 (Muller 43, 67, Coman 53, Lewandowski 78, 89)
    Chelsea - Barcelona 1:1 (Willian 62/Messi 75)

• United je pak protiv španjolskih klubova odigrao 50 utakmica, a imaju 13 pobjeda, uz 20 remija i 17 poraza. Inače, vragovi se nadaju da mogu prekinuti niz engleskih klubova bez poraza u osmini finala, Manchester City i Liverpool su uvjerljivo pobijedili, dok su Tottenham i Chelsea remizirali.

• Andalužani su samo jednom kod kuće izgubili protiv Engleza, i to u sezoni 2015./16. kada je kod njih s 3:1 slavio Manchester City. Uz to imaju tri pobjede i jedan remi.

• Sevilla je već u skupini igrala protiv engleskog kluba, upisali su dva remija protiv Liverpoola, a zanimljivo protiv Manchester Uniteda nikad nisu igrali.