Slavko Midžor/PIXSELL
14.07.2015.
u 23:13

Bilo je za Poljake 2:0, a Bugari su izgubili 0:1

Odigrane su prve utakmice drugog pretkola Lige prvaka, a od zanimljivijih susreta i većih iznenađenja treba istaknuti poraz Ludogoreca na domaćem terenu, poraz Sarajeva i pobjedu Maribora.

U Sarajevu je bila krvava uvertira dvoboju protiv Lecha iz poljskog Poznana, ali na terenu je bilo mirnije - za goste. Rutinirano su pobijedili 2:0 unatoč silnim naletima domaćih. Zabili su Hamalainen (40) i Thomalla (62).

Ludogorec je prošle sezone igrao ravnopravno s Liverpoolom u Ligi prvaka, a sad je uspio na domaćem terenu izgubiti 0:1 od Milsamija iz Moldavije. Junak susreta bio je Antoniuc u 41. minuti.

Tako nešto si nije dozvolio Maribor, slavio je protiv Astane 1:0, a u petoj minuti je Šuler postavio konačni rezultat.

Partizan se pak mučio s Hajduku dobro poznatom Dilom Gori i zabio za konačnih 1:0 (Babović) tek u 83. minuti, i to nakon što su gosti ostali s igračem manje (Palavandishvili) samo minutu ranije.