Legende BiH: Blaževiću ne trebaju savjeti
Safet Sušić, najbolji nogometaš BiH svih vremena, smatra da su prekidi najveća šansa BiH protiv Portugala.
Komentari 19
Bit će svašta,jer i suci će se pobrinuti da SP ne ostane bez Portugala,to je stvarnost ovog regiona,što je tu je...
Siguran sam da ce sudac dosuditi nepostojeci penal za Portugal. Portugal veceras mora proci, pa makar i silom, interesi su veliki, lova je u pitanju. Sve je manje sporta u cjelini, a sve vise je lova u pitanju. Veceras ce Bosna igrati dobro, ali nista nece moci protiv suca, zivi bili pa vidjeli...
JKM....clanak ispod si dobro napisao..... BEZ UVREDA i argumentirano.....tim nacinom bi mogao pisati i u buduce bez gluposti kojima se cesto sluzis a posebno mrznjom prema svemu sto je islamsko ( jesi li vec zaboravio koliki %%%%% muslimana je bioo u ustasama .... Ante i Džaferbeg, Jure i Ademaga... ZAJEDNO KAO BRACA...! (Pa da vidiš one ps*ne, kako bježe preko Drine, kako im se gaće tresu, kada vide \"U\" na fesu...! )
Dobro JKM........ ali si pritom ZABORAVIO na jednu MALU cinjenicu....I mi katolici smo izdali vjeru svojih predaka( slavensku i ilirsku) prelazeci na krccanstvo...... Propagirati pokrstavanje muslimana u ovo danasnje doba je totalna ludost.Neka oni budu sto zele po vjeri ( pa i subotari ili Svijedoci jehove) samo neka se osjecaju Hrvatima ,dakle ono sto jesu.Na tome treba raditi a sve ostalo je kontraproduktivno....Jedino zajednickim snagama mozemo se rijesiti republike Shupske
Marsijan@c,Hrvati nisu izdali nikada Vjeru u jednoga Boga i Krista sina njegovog,spasitelja naseg.I nacin na koji su hrvati krscanstvo za sebe otkrili ,i u jednom procesu od gotovo 200 godina polako i sa svjescu preuzeli Krscanstvo kao istinu i funkcionirajucii princip zivota za pojedinca i drustvo u cjelini!Marsijanac,ti ne smijes zaboraviti da smo mi Hrvati bili osvajaci ovih podrucija,i to osvajaci u oslobodilackoj misiji i na poziv Rimskog Pape i Konstantinopelskog Bizantskog Cara,kako bi oterali Avare koji su ovuda zarili i palili godinama,i maltretirali staro Rimsko stanovnistvo panonije,dalmacije{koja je bila u to vrijeme od jadrana do drine,bosne tada nije bilo osim rijeke Bosone},i Istre.Znaci mi hrvati smo bilo osvajaci i u jednoj dominantnoj poziciji,i bilo nam je na volju kojem cemo se bogu moliti i za ispravnog ga drzati,tako da ne moze biti rijeci o nikakvoj nasilnoj ili interesnoj promjeni religije ili prodaji i izdaji Boga.Mi smo oslobodili ove krajeve od tiranije avara i drugih barbara,a ljude koji su ovdje zivjeli smo takodjer osvojili,ali sa hrabroscu,junastvom,pozrtvornoscu,vitestvom,tako da su nas Hrvate prihvatili kao svoje Plemstvo i stopili se sa nama u jedan narod.Tu se je dogodila jedna zivotna,religiozna i narodna simbioza,mi smo osvojili silom i snagom i vitestvom,a bili smo osvojeni o ovdje zatecenog Rimskog stanovnistva sa njihovom kulturom,arhitekturom,umjetnoscu i profinjenoscu sredozemlja i Anticke Rimske kulture,a takodjer i osvojeni od predodzbe o jednom pravednom Bogu i Kristu koji je umro u najtezim mukama za nes ljude ,nebili nam pokazao Boziju osobnost koja se krije u Ljubavi i prastanju,a ne u sili i nasilju.Sa druge strane muhamedanci Turko-osmanlije su iskljucivo sa zlocinom,nasiljem i drustvenim apardheidom naterali djelove stanovnistva Hrvatske Kraljevske zemlje Bosne na prelaz islamu,a to je svojstveno djavolu ,a ne Bogu.Kasnije se ta religija arapa etablirala i razvila sviju osobnu dinamiku i doktrinu,gdje su i servi primjetili ako predju na islam mogu nekaznjeno maltretirati hrvate i aktolike i izivljavati se nad njima,sto su i masovno cinili.Marsijanac islam je bio najpogubniji fenomen i pojava u povjesti,koja je snasla Hrvate i Hrvatsku,ti znas da su to cinjenice i fakti,sve ostalo je blijedi pokusaj relativranja dogadjaja i sktrivanje istine.
babylon ,ti si teski bolesnik i u istom si rangu sa Talmudistima i krscanskim fundamentalistima.....Lupetas ono cime su ti ISPRALI mozak ( naucio si ,ne?) Ti uopce nisi sposoban shvatiti da pored vjerovanja ( koje je uvijek pogresno ) postoji i duhovno ZNANJE koje je uvijek potrebno nadopunjavati ( kao u ...\"Ja zmam voziti bicikl.Ja ZNAM Plivati itd) Tebi je potpuno nemoguce shvatiti ( a tu si u potpuno istom rangu sa JKM) da su SVE SVETE KNJIGE svijeta pisane alegorijski,metaforicki,parabolicki,sifrom, i da je kao prvi korak potrebno ZNATI citati te knige a potom knjige odbaciti i prihvatiti DUHOVNE METODE.....Samo duhovno ZNANJE spasava a sve ostalo je samo lupetanje prazne slame
Moj camajris: ta ti genetika, nece imati bas nesto pomoci na onom tamo svijetu :)
Nogometasi muslimani,koji igraju za bosnu ce danas naravno igubiti,jer su prokleti.A prokleti su ne svojom krivicom,nego zbog onih koji su prije par generacija presli na islam kako bi se docepali boljeg drustvenog polozaja,i tako izdali Krista i narod Hrvatski.Da suu prokleti vidjelo se i u Portugalu gdje lopta nije htjela u gol uci,a u mudzahedinskoj Zenici ce ova muslimanska ekipa Bosne dozivjeti pravi brodolom,slicno kao i sa Krscanskom Spanjolskom.Zato muhamedanci Hrvatske i Katolicke zemlje Bosne,idite u Sarajevsku katedralu i ponovo se Krstite u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga,isto kao sto su se u to Ime i Bosanski Hrvatski kraljevi i banovi Krstili,dali Kulin Ban,ili Katarina Kotromanic Kosaca,ili zadnji Hrvatski Kralj Bosne Stjepan Tomasevic.Jer proklet je onaj koji izda i promjeni vjeru svojih praotaca i majki,svojih predaka,i preuzme vjeru,tradiciju i naciju krvavih okrutnih osvajaca Turko-muslimanskih,a to su muhamedanci Hrvatske Kraljevske zemlje bosne ucinili.
I ako malo nerealno, želim da nam susjedi ipak prođu. Bit će jako težko, jer Portugal ima generaciju koja je čak i jaća u nekim segmentima od Španjolaca a i nekih većih nacija.
garincha, iz istog razloga brisu i mene. Taj schwul jovo uziva potpunu podrsku VL jer je njihov saradnik. Kad sam mu jednom zbog sirenja fasizma i sovinizma na ovom forumu upisao minus, umjesto minusa mu je upisan plus ali ne jedan nego 5. Zakljuci onda sam o kakvim drekovima se radi.Kod tuzbe imas moj glas i podrsku
Admine,zasto dozvoljavas ovom kretenu koji se vabi jovokaramatersvoju da ovdje ispoljava svoje frustracije.Ili se mozda i ti slazes s njegovim bolesnim stavovima....
Mene si juce brisao,neka si-bio sam malo prost jer me isprovocirao taj bolesni majmun,ali zasto ne brises njegove komentare koji su prepuni rasizma i mrznje?Posavjetovat cu se s nekim prijateljima odvjetnicima da podnesemo kolektivno tuzbu protiv VL jer svjesno omogucavatee sirenje mrznje i velicanje fasizma koje ovaj maloumnik konstantno provodi na vasim stranicama.
Ej muhamedanac garincha,sta se uzbudjujes?Pa ja samo pisem istinu,a od kad je to istinu pisati zabranjeno!Zar nisu samo Hrvati Katolici zivjeli u Bosni prije krvavih Turso-muslimanskih osvajanja.Zar nisu Turci otimali malu musku i zensku djecu Hrvatima Katolicima i odvodili ihh u Istanbul na vojnu obuku ,te ih vracali za dvadesetak godina kasnije u ove krajeve kao Janjicare i krvnike svoga vlastitog naroda,a zensku djecu davli kao sedmu ili osmu zenu nekom Agi za sexualno izivljavanje,ili u Sultanove hareme za istu svrhu.Zar nisu Turci dovukli prve pravoslavne serve i vlahe na Hrvatske teritorije Bosne odakle su prije toga protjerali Hrvatski Katolicki zivalj.Zar nije cijelo Plemstvo u povjesti Hrvatske zemlje Bosne bilo Hrvatsko katolicko,ima li koji Bosanski Ban ili Kralj koji je bio Musliman?Garincha osvjesti se ako si musliman,reci mi jeli to normalno da prihvacas vjeru,ime ,tradiciju i obicaje onih koji su poklali tvoje katolicke i Krscanske predke,tvoje pradjedove,oceve,majke.Pa po toj logici bi i zene Srebrenice trebale preuzeti pravoslavlje i naciju svojih silovatelja ,krvoloka i silovatelja Cetnika.Bosna je krajem 16,i dalje u 17,18 i djelom 19 stoljeca bila jedna velika Srebrenica za Hrvatski autohtoni Katolicki narod Bosne,i vi ste napravili veleizdaju Krista i Krvi narodne Hrvatske,te preouzeli tu neeuropsku,poganu arapsku vjeru,iako vas je ta vjera unistavala stoljecima.Zato je Bosna u povjesti nevjerovatne tragedije dozivljavala,a tako ce biti i u buduce,dokaze vidimo u stotine ratova vodjenih u zadnjih stotinu godina u Bosni.Dobre buducnosti za Bosnu nema,ta zemlja postoji samo na papiru,i ostace nestabilna i nestvarna sve dok se Muhamedanci Bosne ne odluce vratiti u Vjeru svojih praotaca i majki,u vjeru Kristovu,u Katolicko Krscanstvo.
A kako se srpski kaze nogomet ????????????????????????? Ta lopovska nacija od \" 9 miliona bre na Balkanu\" je pokrala sve od bivse zajednicke yugo imovine do ljudi......Prisvojise Cincare,Rome,Aromune,Vlahe,Morovlahe, Karovlahe,Karakune,Karavunce,Meglenske Vlahe , Karakacane , romanizirane Ilire , Tracane,itd( Branislav Nusic,ma velikii srbin ,bre....ili je on bio Alkabijad Nusha ,Cincar)...... Beogradski sveucilisni prof. dr. Dragoljub Jovanovic, \"U venama Srba teče mnogo cincarske/vlaške i, kao posledica verske istosti, ciganske krvi\", tvrdi spomenuti profesor. Ma bre oni FUDBAL igraju u AUGUSTU i SEPTEMBRU.... Izigravaju nekakve Slavene a rijecnik im pun turcizama.Kad be sve turcizme i tudjice izbacili ne bi im preostalo nista i morali bi lajati kao psi.Genska analiza ne laze ,to su Turkmeni (49% tursko-turkomanaski, altajsko -anatolski haplotip HG-2) Nije niti cudo sto ce srbovlasi navijati za Portugal ,Berberski- Afro-Hamitski haplotip HG-21 u Europi najzastupljeniji je kod Porugalaca i Srbijanaca(13%) ( taj dio njihove genetike dovukli su rimljani iz Afrike)
Marsijan@c,ti si ovdje jedan od mudrijih,i primjecujes sigurno na jedan suptilni nacinda ja ne mrzim ljude,a posebno ne mrzim muhamedance Hrvatske zemlje Bosne.Meni ih je nevjerovatno zao,jer su oni najvece zrtve te izdaje Krista i Hrvatske krvi,koje su pocinili izdajiceice i konvertiti prije par generacija.Marsijanac ti vidis da se nesreca i tragedije Bosne nastavljaju,i tako ce biti u nedogled,a svemu je kriv islam.Ta vjera nije prirodna u nasim krajevima,ona ne pripada tu,ona razbija sve,i one koji joj pripadaju,i one koji su u njenoj blizini.Zato Marsijanac ako postoji jedna i jedina sansa da Bosna postane normalna drzava onih ljudi kojima je od vajkada pripadala,to je samo ta ,da se muhamedanci osvjeste i uvide prevaru i nepravdu koju im je islam ucinio,i njima i Bosni u cjelini,i da se ponovo Katolicki Krste i vrate u krilo majke Hrvatske.I onda cemo zajednickim snagama,bratski sa srcem i sakom vratiti one stare djelove Bosne Srebrne,i Stolnog Hrvatskog grada od Bana Luke,kojeg su se docepali servski,uljezi i nasmijani treci,sto su iza ledja sukoba Katolika sa Turcima naseljavli tu lijepu i plodnu zemlju Hrvatske Bosne,i sad polazu pravo na tu ne tako davno samo sa Hrvatima naseljenu zemlju.Pozdrav za tebe Marsijanac,ja zelim samo da Bosna bude ono sto je i bila,Hrvatska Kraljevska i Narodna zemlja,u kojoj se je odigralo 80% Hrvatske povjesti,i gdje se je rodila Hrvatska nacija,a islam se je tu isprijecio gore nego pravoslavlje,jer se trude da uniste ove preostale Hrvate u BiH,a nestnu li Hrvati,nestace i Bosne,to je sigurno!
JM: TI NISI LUD, TI SI TOTALNO LUD.. (pisem velikim slovima, jer vicem, da me bolje cujes)
JK: Kao i obicno i dalje su u prvim redovima da baljezgaju o islamu, Bog mu dao glavu da koristi ali njemu odgovaraju lazne literature o Islamu koje mu se naturaju pod nos, da dalje od nosa i ne vidividi …Vjerovatno nije dovoljno obrazovan i inteligentn da bi mogao nesto o islamu i sami da potrazi-- Ti nisi ni prvi ni posljednji koji baca bljuvotine na islam i Casni Ku ran iz prostog razloga sto mnogi ili neznaju za sramotu ili pak pricaju iz neznanja ali zapamti niko nije, niti ce ikad uspjeti Ku ran obescastiti jer je to Bozija objava, a Bozija rijec se puno ne udaljava od realnosti. Zato ti i tebi slicni trazite sebi sprat pakla koji vam odgovara i obezbjedzuje vjecnu vatru za sagorjevanje…
JKM....ovaj put si stvarno zabrljao....... Prvo starosjedioci Iliri su se poceli mjesati sa Slavenima daleko prije( prije 4,000 godina, genska analiza to nedvojbeno dokazuje.Nikakav rat izmedju Ilira i Slavena nikad nije bio zabiljezen.Ocigledno je da su to bili dobrosusjedski narodi) dolaska Bijelo-Hrvata na ovo podrucje.Drugo ,ocigledno je da su ih domorodci primili kao osloboditelje posto niti jedan rat izmedju Bijelo-Hrvata i Ilira nije zabiljezen A i jedni i drugi su imali SVOJE VJERE koje su napustili .Sto milom a sto silom.Trece, Hrvati katolici su dolaskom Osmanlija prelazili na islam u velikoj vecini potpuno dragovoljno zbog velikih privilegija. Cetvrto, ti ne razumijes genetiku..... Nije nase genetsko tijelo podjeljeno na jednu skupinu Slavena ( 30%) i drugu skupinu Ilira ( 45-73 %),itd, nego SVAKI OD NAS ima u otprilike taj %%%%%%%%%% gena.......Tko hebe vjeru TO JE NAUCENO-programirano...ako zelim mogu promjeniti 3 u jednom danu ....ali svoju genetiku ne mogu..... Bosnjaci muslimani ,katolici ,protestanti,suotari i,svijedoci jehove,itd,itd ...svi se mozemo lako prepoznati samo po genetici ( i nasem osobnom uvjerenju.Za samo $100 mozemo naciniti nasu osobnu gensku analizu
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Mislim da BIH nece zavrsiti tekmu sa 11 igraca...Bit ce svasta. Jasta , jasta ...