Hrvatska nogometna reprezentacija saznala je potencijalne suparnike u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine. Ako izabranici Zlatka Dalića u ožujku prođu Francusku i plasiraju se u lipanjsko polufinale Lige nacija, tada će im od rujna do listopada protivnici biti Ukrajina, Island i Azerbajdžan. Ako pak ispadnu iz Lige nacija već u četvtfinalu, tada kvalifikacije za njih počinju u lipnju, a protivnici u skupini bit će Češka, Crna Gora, Farski otoci i Gibraltar.
Dakle, jedna od reprezentacija protiv koje Hrvatska može igrati je i ona Crne Gore, koju na klupi vodi Robert Prosinečki. Legenda vatrenih i osvajač brončane medalje sa SP-a 1998. ostao je na klupi naših susjeda iako je imao relativno lošu godinu u Ligi nacija. Crna Gora ispala je iz Lige B u Ligu C, no sada žele dobro odigrati kvalifikacije i doći u mogućnost plasirati se na prvo veliko natjecanje u povijesti te zemlje.
"Dobili smo suparnike u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Francuska ili Hrvatska, Češka, Farski otoci, Gibraltar. Moramo još pričekati okršaj Francuske i Hrvatske, ali općenito mislim da možemo biti zadovoljni skupinom koju smo dobili. U ovom trenutku se nadam da ćemo u svakom susretu biti na razini na kojoj smo bili protiv Turske u prošlom kolu B divizije Lige nacija te da ćemo konačno jednu od kvalifikacijskih utakmica odigrati bez velikih problema s ozljedama“, rekao je Prosinečki.
VIDEO: Ovako izgleda lokacija Modrićevog penthousea u centru Zagreba. Vatreni je dao bogatstvo
Hrvatsku je istaknuo kao glavnog favorita skupine.
"Kada je riječ o glavnom favoritu skupine, objektivno očekujem hrvatsku reprezentaciju koja ima kontinuirano sudjelovanje i odlične rezultate na velikim natjecanjima. Češka je odlična reprezentacija, ali Farski otoci i Gibraltar mogli bi stvarati probleme. U svakom slučaju, ja sam optimist. Naravno da neće biti lako, ali bilo je puno težih grupa. Vjerujem da se možemo nadati i boriti za plasman na prvo veliko natjecanje u povijesti Crne Gore", zaključio je Prosinečki.
Prosinečki je do sada reprezentaciju Crne Gore vodio u deset utakmica, a ostvario je tri pobjede i sedam poraza.