DRUGI ZAREDOM

LA Lakerse zaredali poraze

21.12.2008.
u 10:37

Toronto i dalje propada. Porazom kod San Antonija 107-97 su upisali peti poraz zaredom (drugi put u sezoni). U zadnjih 12 utakmica imaju deset poraza.  Kod San Antonija nisu imali košarkaši Toronta mnogo šanse, a utakmica je bila prelomljena u drugoj četvrtini koju je domaćin dobio s 36-21. Čak šest igrača San Antonija su upisali dvoznamenkasti broj poena, a najbolji među njima bio je Tony Parker koji je bio sasvim blizu triple-doublea, upisao je 24 poena, osam skokova i deset asistencija.

Toronto ima očiti problem u momčadi, jer gubili su pod trenerskom palicom Mitchella, a i sada kada ih vodi Jay Triano. Iako je imao problema s ramenom u utakmici prije ove, najbolji je kod Toronta bio Jermaine O'Neal s 24 poena i deset skokova.

Roko Ukić nije se niti ovom prilikom naigrao. Dobio je samo šest minuta, te je ubacio dva slobodna bacanja, promašio jedan šut, te jednu loptu izgubio i napravio prekršaj.

Prvi put ove sezone su Los Angeles Lakersi izgubili dvije utakmice zaredom. Florida im neće ostati u lijepom sjećanju jer su nakon poraza kod Miamija, pali i kod Orlanda 106-103.

Nije im pomogao niti rekord sezone od 41 poena Kobe Bryanta, koji je imao tricu za produžetak, ali nije pogodio.

- U drugom dijelu su stalno njihova tri igrača bila na meni. Osjećao sam da šalju sve što imaju u trenutku kada dobijem loptu. Orlando je zaslužio pobjedu, drugi dio je odigrao sjajno - rekao je Kobe.

Lakersi su imali na poluvremenu lijepo vodstvo 58-49, no Orlando je sve poništio u trećoj četvrtini. Jameer Nelson je ubacio 27 poena uz četiri skoka i pet asistencija, a Dwight Howard (ukupno 18 poena i 12 skokova) je ubacio osam od 11 slobodnih bacanja u posljednjoj četvrtini za pobjedu.

Još bolju individualnu večer od Bryanta je imao Dwayne Wade s tim da je njegov Miami i pobijedio (kod New Jerseyja 106-103). Wade je postigao 43 poena uz četiri skoka i pet asistencija. Još bolji je bio Jamal Crawford iz Golden Stata koji je u subotu obrani Charlotte ubacio 50 poena!

NBA liga, subota:

Orlando - LA Lakers 106-103 (Nelson 27p, 4s, 5a, Lewis 22p / Bryant 41p, 8s, Fischer 27p, 5s, 4a)

Philadelphia - Indiana 94-95 (Miller 14p, 10s, 12a / T.J. Ford 25p, 6s, 3a)

Charlotte - Golden State 103-110 (Wallace 26p / Crawford 50p, 5a)

New Jersey- Miami 103-106 (Lopez 22p, 13s, Harris 21p,9a / Wade 43p, 4s, 5a)

Chicago - Utah 106-98 (Gordon 26p, Rose 24p / Millsap 22p, 10s)

Milwaukee - LA Clippers 119-85 (Jefferson 22p, 9s, 5a / Thronton 20p)

San Antonio - Toronto 107-97 (Parker 24p, 8s,10a, Duncan 19p, 7s / O'Neal 24p,10s)

New Orleans - Sacramento 99-90 (Paul 34p, 4s, 9a / Salmons 26p, 4s, 7a)

Minnesota - Houston 102-109 (Jefferson 34p, 13s / McGrady 23p, 5s, 5a)

Phoenix - Denver 108-101 (Stoudemire 27p, 10s, Nash 16p, 11a / Hilaro 20p, 15s, Billups 18p, 8a)