Naslovnica Sport Košarka

Košarkašice Raguse obranile naslov prvakinja Hrvatske

14. svibnja 2022. u 23:53 1 komentara 117 prikaza
Zagreb: Utakmica završnice doigravanja Premijer ženske lige, Medveščak - Ragusa

Košarkašice dubrovačke Raguse obranile su naslov prvakinja Hrvatske zahvaljujući 62-54 (18-15, 19-10, 12-8, 13-21) pobjedi na gostovanju protiv Plamen Požege u odlučujućoj petoj utakmici finala doigravanja.

Ključnim se pokazalo razdoblje od 1:278 minuta prije kraja druge četvrtine do 3:35 minuta prije kraja treće dionice tijekom kojega su Dubrovčanke napravile seriju 15-0 i prednost od 31-25 prevorile u nedostižnu razliku od 46-25.

Inače, Dubrovčanke su u finalu povele sa 2-0 u pobjedama samo da bi Požežanke stigle do 2-2 i nadomak prvog naslova u povijesti jer su bile domaćin u završnom dvoboju. Ipak, ostale su na korak od cilja.

Carmen Miloglav je sa 22 ubačaja bila najbolja kod Raguse, dok je Maweja La mama Kapinga ubacila 18 za Plamen Požegu.

MAJSTOR GARO IZ GRADAČCA Supruga mu poginula, 55 dana bio je u komi, htio ga je Dinamo, a pamte ga i Šibenčani Hajduk i Istra susreli se u 35. kolu 1. HNL Istra rano povela pa sve prosula Hajduk i dalje u utrci za titulu: Livaja iz dva penala preokrenuo, Krovinović zapečatio pobjedu