Nikola Kalinić
AFP
27.01.2010.
u 23:20

Hrvatski napadač Nikola Kalinić svojim je golom u 76. minuti donio pobjedu Blackburnu protiv Wigana 2:1 u dvoboju 23. kola engelskog prvenstva.

Kalinić je zaigrao od početka u sastavu Roversa, a već u 5. minuti našao se u šansi, ali je iz blizine pogodio stativu. Norvežanin Morten Gamst Pedersen doveo je Blackburn u vodstvo u 20. minuti, izjednačio je Caldwell u 57., a onda je u 76. minuti hrvatski reprezentativac iskoristio svoj trenutak slave.

Glavom je iz blizine poentirao za konačnih 2:1 nakon centaršuta Pedersena.

To je 22-godišnjem hrvatskom napadaču bio prvi pogodak u Premiershipu u dresu Blackburna, a šesti ukupno. Četiri gola zabio je u Carling Cupu, još jedan u FA Cupu. U 78. minuti Kalinića je zamijenio Roberts.

Aston Villa i Arsenal odigrali su u Birminghamu 0:0, a Eduardo da Silva je u gostujućem sastavu igrao do 62. minute, kada je umjesto njega mjesto u Arsenalovom napadu zauzeo Danac Nicklas Bendtner. Prvi izvještaji sugeriraju da je Eduardo napustio igru zbog ozljede.

Chelsea je na Stamford Bridgeu uvjerljivo svladao Birmingham s 3:0, čime je zaustavio niz gostujućeg sastava od 12 utakmica u Premiershipu, a 15 u svim natjecanjima bez poraza.

Birmingham je posljednji poraz prije ovog pretrpio također u Londonu, na gostovanju kod Arsenala 3:1 još sredinom listopada prošle godine. Dvostruki strijelac za Chelsea bio je Frank Lampard, u 32. i 90. minuti. Mrežu gostiju prvi je zatresao Malouda već u 5. minuti.

Chelsea je ovom pobjedom opet preuzeo vodstvo na ljestvici s 51 bodom, jednim više od Manchester Uniteda i dva više od Arsenala. No, Chelsea ima i susret manje od najvećih rivala u borbi na zaslov prvaka.

Everton je na Goodison Parku svladao Sunderland 2-0, a svoj prvi pogodak u Premiershipu postigao je Amerikanac Landon Donovan (na desetotjednoj posudbi iz LA Galaxyja), koji je zabio za 2-0 u 19. minuti. Prije njega, strijelac je bio i Australac Tim Cahill, već u 6. minuti.