Naslovnica Sport Liga prvaka

Juventus nakon velikog preokreta izbacio Tottenham i prošao u četvrtfinale

Juventus je u Londonu svladao Tottenham s 2:1 i prošao dalje nakon 2:2 u prvoj utakmici.
07. ožujka 2018. u 22:37 7 komentara 8056 prikaza
Tottenham - Juventus
Pogledajte galeriju 1/13

Juventus i Manchester City prošli su večeras u četvrtfinale Lige prvaka. Prvak Italije slavio je na Wembleyju protiv Tottenhama s 2:1, dok je City kod kuće izgubio od Basela s 2:1, no prošao je dalje s 5:2 ukupno.

GOŠK Svi ih 'lajkaju' Fotografija hrvatskih nogometaša postala je apsolutni hit!

Tottenham je bio blizu iznenađenja, ali se Juventus velikim preokretom u drugom poluvremenu izvukao iz ponora.

Tottenham je bolje otvorio utakmicu i poveo u 39. minuti golom raspoloženog Sona. U prvom poluvremenu vidjeli smo i dvije sumnjive situacije u oba šesnaesterca, ali sudac Simon Marciniak nije svirao ni jedan jedanaesterac. U 13. minuti je Chiellini s poda igrao rukom, dok je u 17. minuti Vertonghen pokupio Douglasa Costu u prodoru.

1 / 7

Spursi su bili bolji i u nastavku, no u 64. minuti sve se okrenulo. Lichtsteiner je ubacio s desne strane, Khedira proslijdio loptu glavom do Higuaina koji je zabio za 1:1. U 67. minuti već je bilo 2:1 za talijanskog prvaka. Higuain je sjajnom asistencijom uposlio sunarodnjaka Dybalu koji je izbio sam ispred Llorisa i zakucao loptu pod gredu.

U završnici utakmice uslijedila je opsada gostujuće gola, ali uspio obraniti i upisati pobjedu. Mario Mandžukić zbog ozljede nije ni otputovao u London. Bio je to prvi domaći poraz Tottenham u posljednjih 16 utakmica. Zadnji klub koji je slavio na Wembleyju bio je West Ham (3:2) u listopadu prošle godine.

U drugoj utakmici večeras Manchester City je kod kuće izgubio od Basela s 2:1, no to je za građane bilo samo odrađivanje posla jer su u prvoj utakmici slavili s 4:0. Pogotke za pobjedu Basela postigli su Elyounoussi (17) i Lang (71), a jedini strijelac za Manchester City bio je Gabriel Jesus (8).

Juventus i City tako su se pridružili Realu Madridu i Liverpoolu koji su jučer izborili četvrtfinale Lige prvaka.

Rijeka - Dinamo NAPADAČ DINAMA Gavranović razljutio Armadu: Zabio Rijeci pa slavio gol Sanchez Watt URNEBESNA ZABUNA Najbizarniji crveni ikad? Sudac isključio igrača zbog prezimena Matjaž Kek Trener slavljenik U pet godina u Rijeci Kek zaludio i žene koje nisu pratile nogomet
    Kraj utakmice! Juventus ide dalje!
  • 71' Gol
    Gol za Basel! Švicarci su okrenuli utakmicu, zabio je Lang.
  • GOL ZA JUVENTUS Gol
    Gol za Juventus! Huguain je gurnuo loptu za Dybalu koji je izbio sam ispred Llorisa i onda zakucao loptu pod gredu. Juventus ovim rezultatom ide dalje.
  • 64' Gol
    Gol za Juventus! Lichtsteiner je ubacio s desne strane, Dybala glavom proslijedio loptu koju je dočekao Higuain i izjednačio na 1:1. Juventusu treba još jedan gol.
  • 45' Poluvrijeme
    Kraj prvog poluvremena, Tottenham vodi 1:0.
  • TOTTENHAM VODI Gol
    Gol za Tottenham! Nakon gužve pred golom Juventusa lopta se odbila do Sona koji je doveo Spurse u vodstvo!
  • IZJEDNAČENJE Gol
    Gol za Basel! Izjednačio je Elyounoussi.
  • 1'
    Počele su utakmice!
  • BASEL
    Basel: Vaclik, Lacroix, Frei, Suchy, Riveros, Zuffy, Serey Die, Lang, Elyounoussi, Bua, Oberlin.
  • CITY
    Manchester City igra s mješovitim sastavom: Bravo, Danilo, Stones, Laporte, Zinčenko, Gündogan, Yaya Touré, Bernardo, Foden, Sané, Jesus.
  • JUVENTUS
    Juventus: Buffon, Barzagli, Benatia, Chiellini, Alex Sandro, Khedira, Pjanic, Matuidi, Douglas Costa, Higuain, Dybala.
  • TOTTENHAM
    Evo i sastava. Za Tottenham će igrati: Lloris, Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies, Dier, Dembele, Eriksen, Alli, Son, Kane.
Liga prvaka, uzvrat osmine finala, 20:45, Wembley
Tottenham Son 39'
1
2
Juventus Higuain 64', Dybala 67'
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

• 89'

Pritisak Tottenhama, lopta je sada plesala po gol-crti, ali nema promjene rezultata.

• 85'

Treća zamjena kod Tottenhama - Llorente umjesto Alija.

• 83'

Treća promjena kod Juventusa. Sturaro umjesto Higuaina.

• 82'

Udarac raspoloženog Sona otišao je pored gola.

• 80'

Tottenham pritišće i traži gol koji bi mu osigurao produžetke.

• 71'

• GOL ZA JUVENTUS

• 64'

• 62'

Evo nešto i od Juventusa. Dybala je bio u dobroj prilici, ali je slabo tukao i Lloris nije morao intervenirati.

• 62'

Allegri nema što više čekati i napravio je dvije izmjene. Ušli su Asamoah i Lichtsteiner, a igru su napustili Matuidi i Benatia.

• 56

Sada je požutio i Dele Alli.

• 53'

Žuti i za Chiellinija.

• 49'

Požutio je Benatia.

• 46'

Počeo je nastavak.

• 45'

• 45'

Dvije minute nadoknade.

• 42'

Žuti karton za Pjanića koji će propustiti iduću utakmicu ako Juventus prođe dalje.

• 41'

Pjanić je na drugoj strani pokušao odmah izjednačiti, ali je promašio cijeli gol.

• TOTTENHAM VODI

• 39'

Tottenham i dalje napada. Son je prošao i tukao lijevom nogom, prošlo je pored gola.

• 35'

Žuti karton i za Juventus. Dobio ga je Alex Sandro.

• 32'

Tukao je Dele Alli, ali Buffon hvata loptu.

• 28'

Požutio je Vertonghen.

• 25'

Porščo je 25 minuta utakmice u Londonu. Tottenham je bolji, ima 55 posto posjed lopte i tri šuta, dok je Juventus još bez udarca.

• IZJEDNAČENJE

• 16'

Sada su igrači Juventusa tražili jedanasterac nakon što je Vertonghen startao na Costi, no sudac Szymon Marciniak je ostao nijem.

• 15'

Na Wembleyju prošlo je prvih 15 minuta. Za sada nema ozbiljnijih prilika.

• 8'

Gol za City! Strijelac je Jesus, građani nastavljaju dominaciju protiv Basela.

• 1'

• MINUTA ŠUTNJE

Utakmice počinju minutom šutnje za preminulog kapetana Fiorentine Davidea Astorija. Buffon i Cheillini jedva su zadržali suze.

• BASEL

• CITY

• JUVENTUS

• TOTTENHAM

• Jučer smo dobili prve četvrtfinaliste. Real Madrid je s 5:2 ukupno izbacio PSG, a Liverpool s 5:0 je bio bolji od Porta.

• Manchester City kod kuće mora samo odraditi posao protiv Basela budući da su u prvoj utakmici građani bili uvjerljivi s 4:0.

• NEMA MANDŽE

Nažalost, večeras nećemo gledati Marija Mandžukića koji zbog ozljede nije doputovao s Juventusom u Englesku.

• Tottenham i Juventus u prvoj su utakmici odigrali 2:2 tako da nas večeras u Londonu očekuje vrlo zanimljiv uzvrat.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na još jednu večer Lige prvaka. Večeras ćemo pratiti susrete Tottenhama i Juventusa te Manchester Cityja i Basela.