Juventus - Milan
1/5
31.03.2018.
u 23:02

Najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu ostvario je Lazio koji je sa 6-2 svladao Benevento

U posljednjoj utakmici 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je pred svojim navijačima slavio sa 3-1 (1-1) u derbiju protiv Milana i tako stvorio četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli, koji je u subotu osvojio samo bod na gostovanju kod Sassuola.

Pobjedu Juventusu donijeli su Dybala (8), Cuadrado (79) i Khedira (87), dok je jedini strijelac za Milan bio bivši Juventusov stoper Bonucci (28).

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić je zbog ozljede propustio ovu utakmicu, a njegov reprezentativni kolega na suprotnoj strani Nikola Kalinić ušao je u igru u 65. minuti, ali nije se našao u prilici za postizanje pogotka.

Juventus je ovom pobjedom pobjegao na četiri boda prednosti pred nogometašima Napolija koji su osvojili samo jedan bod odigravši 1-1 (0-1) na gostovanju kod Sassuola. Domaća momčad povela je u 22. minuti pogotkom Politana, a gosti su do izjednačenja došli tek u 80. minuti, kad je Rogerio poslao loptu u vlastitu mrežu. Hrvatski nogometaši u sastavu Napolija, Marko Rog i Hrvoje Milić, ostali su na klupi za pričuve.

No, zato je u Milanu briljirao Ivan Perišić, koji postigao jedan pogodak na asistenciju Marcela Brozovića i dvaput asistirao Mauru Icardiju za pobjedu Intera nad Veronom od 3-0 (2-0).

1/5

Već u prvoj minuti dvoboja Perišić je odličnim dodavanjem izbacio Icardija na brisani prostor ispred gostujućeg vratara, što je argentinski napadač iskoristio za svoj 23. pogodak u Serie A u ovoj sezoni. U 13. minuti sličnu akciju izveo je hrvatski duet u crno-plavom dresu. Marcelo Brozović je bio asistent, a Ivan Perišić hladnokrvni realizator. U 49. minuti Icardi je postigao i 24. ovosezonski prvenstveni pogodak, nakon što je Perišić oduzeo loptu, probio se po lijevoj strani i prizemnim dodavanjem pronašao Argentinca na drugoj vratnici.

Oba hrvatska reprezentativca bila su u početnoj postavi Intera i odigrali su cijelu utakmicu te bili među najboljim igračima na terenu. Na drugoj strani 23-godišnji napadač Bruno Petković počeo je utakmicu za Veronu, a igrao je do 79. minute.

Fiorentina je pogocima Simeonea (3) i Chiese (62) pred svojim navijačima svladala Crotone. U domaćoj momčadi zbog ozljede nije bilo hrvatskog reprezentativca Milana Badelja, a za Crotone nije igrao, također ozlijeđeni, Ante Budimir.

Udinese je do 68. minute držao 0-0 na gostovanju kod Atalante u Bergamu, a mladi hrvatski reprezentativac Andrija Balić drugi je put ove sezone odigrao cijelu utakmicu. Stipe Perica je također bio u početnoj postavi, a iz igre je izašao u 81. minuti bez nekog posebnog učinka. Ishod na kraju nije bio povoljan za momčad iz Udina koja je ostala bez pogotka, a primila je dva; u 68. minuti strijelac za domaće bio je Petagna, a u 74. minuti Masiello.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu ostvario je Lazio koji je sa 6-2 svladao Benevento, iako su gosti do 60. minute vodili 2-1. No, s tri pogotka u osam minuta Lazio je preokrenuo rezultat. Dva pogotka za pobjednike postigao je Immobile (19, 68), a po jedan Caicedo (60), de Vrij (66), Lucas Leiva (83) i Alberto (90+1-11m), dok su za Benevento golove postigli Cataldi (23) i Guilherme (51).

Italija - 30. kolo
Juventus - Milan      3-1
(Dybala 8, Cuadrado 79, Khedira 87 / Bonucci 28)

Chievo - Sampdoria    2-1
(Castro 62, Hetemaj 79 / Quagliarella 26-11m)

Cagliari - Torino     0-4
(Falque 61, Ljajić 65, Ansaldi 79, Obi 89)

Fiorentina - Crotone  2-0
(Simeone 3, Chiesa 63)

Genoa - SPAL          1-1
(Lapadula 30-11m / Lazzari 60)

Lazio - Benevento     6-2
(Immobile 19, 68, Caicedo 60, de Vrij 66, Lucas Leiva 83, Alberto 90+1-11m / Cataldi 23, Guilherme 51)

Bologna - Roma        1-1