Inter slavio protiv Milana u velikom derbiju talijanskog nogometa, igrali Perišić i Brozović

Milan - Inter
1/5
17.03.2019.
u 22:45

U derbiju 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je kao gost svladao gradskog suparnika Milan s 3-2 (1-0).

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je odigrao čitav susret za Inter sudjelovao je u akciji za prvi pogodak na utakmici, dok je Marcelo Brozović u pobjedi "crno-plavih" igrao do 73. minute.

Perišić je u 3. minuti ubacio loptu s desne strane na glavu Lautara koji je spustio loptu u peterac gdje je natrčao Vecino i zakucao loptu u mrežu za vodstvo Intera. Početkom nastavka De Vrij (51) povisio na 2-0, no vrlo brzo potom Bakayoko (57) je smanjio na 2-1. Novu prednost Interu od dva gola osigurao je Lautaro (67-11m) koji je iskoristio kazneni udarac nakon prekršaja Castilleja nad Politanom, ali i u toj se situaciji Milan vrlo brzo vratio u igru preko Musacchija (71).

Ovom pobjedom Inter je preskočio Milan na trećem mjestu ljestvice, sada ima 53 boda, a Milan je četvrti s 51.