SERIJA A

Inter pobjegao Juventusu i Milanu

29.01.2009.
u 09:22

Rezime 21. kola talijanskoga nogometnog prvenstva reći će da je Inter povećao prednost pred pratnjom iskoristivši dan bez pobjede Juventusa, Milana i Genoe.

Vodeća momčad talijanske Serije A pobijedila je 2:0 na gostovanju kod Catanije, unatoč ne odveć uvjerljivoj igri, vjerojatno prouzročenom činjenicom da su cijelih sat vremena igrali bez isključenog Muntarija. Već na samom otvaranju utakmice Stanković je doveo momčad Josea Mourinha u vodstvo, koje je u 71. minuti lijepim pogotkom potvrdio Zlatan Ibrahimović. Švedski reprezentativac znalački je prihvatio loptu poslanu sa svoje polovice i prebacio istrčalog Bizzarija. Nakon toga egzekucija je predstavljala samo odrađivanje posla.

Igra Milana sve se više vrti oko Davida Beckhama čiji je udarac i ovaj puta bio plodonosan za drugu momčad sa San Sira. Krasan slobodnjak odsjeo je iza Rubinhovih leđa, a kada je djelovalo da će Milan održati rezultatsku prednost Miltio donosi Genoi 1:1 i vrijedan bod u derbiju kola. Hrvatski nogometaš Ivan Jurić odigrao je svih 90 minuta za Genou, a u 15. minuti zaradio je žuti karton nakon prekršaja nad Ambrosinijem.

Juventus je s Buffonom na vratima i povratnikom Trezeguetom u napadu (igrao od 81. minute) poražen kod Udinesea 2:1 u utakmici u kojoj je kontrola bila na strani domaćina. Jedini pogodak za favorizirani Juventus postigao je Iaquinta s bijele točke.

Na travnjak se vratio i to pogotkom Francesco Totti. Njegova je Roma svladala Palermo 2:1.