Hrvatska uspješna na Dvoranskom prvenstvu Balkana

Atletika
14.02.2019.
u 00:30

Na Dvoranskom prvenstvu Balkana za juniore i juniorke, koje je održano u Istanbulu, hrvatski atletičari i atletičarke osvojili su sedam medalja, i to dvije zlatne, dvije srebrne i tri brončane.

Naslove juniorskih dvoranskih prvaka Balkana osvojile su obje naše štafete 4x400 metara, a ženska štafeta pri tome je istrčala i novi seniorski i juniorski dvoranski rekord – 3:49,66. Štafetu su trčale Petra Cokarić, Josipa Cecić, Elena Pazman i Veronika Drljačić.

Muška štafeta pobijedila je s vremenom 3:19,18, a trčali su Jakov Vuković, Neven Krulić, Hrvoje Neralić i Erik Sluga. Srebrne medalje osvojili su Marko Čeko u skoku u dalj sa skokom od 7,56 m i Leonarda Farkaš (na slici) na 800 m s vremenom 2:12,50. Tri brončane medalje osvojile su Veronika Drljačić na 400 m s 56,76, Tina Šmid na 1500 m s 4:37,91 i Nikolina Užnik u skoku s motkom preskočivši 3,60 m.