Hrvatska pobijedila Škotsku 3:0 i za prvo mjesto se bori s Belgijom

Hrvatska U19
25.03.2016.
u 18:08

Samo će pobjednik skupine izboriti nastup na Europskom prvenstvu u Njemačkoj

U drugom nastupu u sklopu Elitnog kola Skupine 5 mladi su vatreni pod vodstvom izbornika Ferde Milina pobijedili Škotsku 3:0 te završnih 90 minuta borbe za europsku smotru čekaju na prvom mjestu u skupini.

Na prvi se pogodak čekalo do 36. minute, a tada je u sjajnoj akciji Benković petom asistirao Brodiću, koji također petom trese škotsku mrežu.

Drugi je pogodak pao na samom početku drugog poluvremena, kada je Soldo s lijeve strane ubacio za Turčina, koji glavom pogađa gornji kut McCroriejeva gola.

Konačnih 3:0 postavio je Brekalo na Plantakovo dodavanje iz prekida u 77. minuti dvoboja.

U prvom susretu drugog kola Skupine 5 Belgija je golom Cuypersa u 81. minuti pobijedila Bugarsku 1:0 te također ima maksimalnih šest bodova. U trećem, odlučujućem kolu sastaju se Hrvatska i Belgija u ponedjeljak, 28. ožujka na riječkoj Rujevici, a u istom terminu Bugarska i Škotska igraju u Kostreni. Samo će pobjednik skupine izboriti nastup na Europskom prvenstvu u Njemačkoj.