Hrvatska će zbog Trumpa ostati bez milijuna, otkriveno kako je propao ključni dogovor sa SAD-om
Fifa je već ranije, tijekom priprema za Svjetska prvenstva u Brazilu 2014. i Rusiji 2018., tražila ukidanje poreza na nagradni fond, no u slučaju SAD-a takav zahtjev nije odobren. Zbog toga bi se dio reprezentacija mogao suočiti s dvostrukim oporezivanjem, pri čemu bi prvi dio poreza bio naplaćen u SAD-u, a drugi prema zakonima matične države
Komentari 24
Najbolje bi bilo da ljudi nekupuju karte za utakmice koje su neopravdano visoke i na taj nacin kazne pljackaski mentalitet amerikanaca.
Sudionice svjetskog prvenstva bi trebale u zadnji čas otkazati sudjelovanje, pa neka narančasti Trump i ćelavi Infantino trče za loptom i medusobno si dijele pokale.
Trebalo bi bojkotirati prvenstvo u Americi zbog rata u Iranu i napada na suverene države poput Venezuele, planiranih napada na Kubu i Grenland i ostaviti ju da uživa sama sa vladarom koji si je izabrala, svrrstati se uz miroljubivost ii nenasilnost, uz poštivanje međunarodnih zakona koji to štite. Uostalom I sam Papa jasno osuđuje ove krvave ratove, ove napade, ove priejtnje, rušenje svj. poretka ,a krščanski sviejt odlazi u takvu zemlju glumiti sportska natjecanja u ozračuju koje je sve samo ne fer i sportsko!???
Ako penzioneri koji primaju mirovinu iz SADa padaju pod porezne škare zbog čega bi nogometaši bili izuzeti.
Što sada kaže onaj tupavi Infantino koji je izmislio nekakvu FIFA nagradu za mir samo kako bi uronio još dublje u Trumpov završetak debelog crijeva?
Zašto mi se briše komentar? Što lažem? Baš me briga za ovaj propali posao ali me i dalje muči kada su nam zabili nož u leđa prilikom kupovine aviona pa smo na kraju kupili Rafale.
Rusija je izbačena (potpuno opravdano) sa svih natjecanja radi ničim izazvanog napada na suverenu državu, zašto se isti kriterij ne odnosi na SAD-e? Zato što je na čelu zemalja tzv. zapadne civilizacije jad i čemer od ljudi. U Hrvatskoj velika večina naroda osuđuje Ameriku i Izrael ali ne i AP. To ne znači da podržavamo autoritarni režim u Iranu.
Jaoooooo....jadni nogometaši! Ionako nemaju ništa....a sad još i ovo! Užas!
Zar tenisaci na turnirima ne placaju porez na nagrade? Kome nije do placanja jos jednog pljackanja u maticnoj drzavi neka kupe ili unajme stan u Monaku pa ce izbjeci placanje svih poreza (osim zemlje gdje su novce zaradili). Neka HNS registrira ured u Monaku i tamo ima prostorije nece ih nitko prisiljavati da se izjasnjavaju kao Monégasque a nece morati platiti dodatni porez u Hrvatskoj!
hahahaaaa kak bi svi brali paru a nebi placali porez
Ovisno o drzavi gdje ce igrati pojedine repke. One npr. u Texasu proci ce dobro jer tamo nema poreza na primanja. No u Kaliforniji ce platiti vise nego sto su zaradili, sto se nedavno desilo sudionicima Super Bowla, sve americkim dezavljanima. Naime CA ima najvece poreze na svijetu, I isti su premasili 100tinjak tisuca dolara koliko je zaradio u prosjeku svaki igrac pobjednika. I ti Predsjednik zaista ne moze nista jer porezi nisu federalni resor nego svake drzave pojedinacno. Naravno, demokratski Guverner Ca moze to "srediti", ali naravno da nece.
Kakve veze ima Trump s americkim poreznim zakonima? Zakon je u nadleznosti Kongresa, a utjerivanje poreza radi IRS. Stvarno je ludo misliti USA ce mijenjati porezne zakone zbog tamo nekog svjetskog prvenstva. Fokus bi trebao biti na hrvatskom nepotpisivanju zakonaa o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, sto vjerojatno nije slucajno s obzirom na veliki broj hrvatskih iseljenika i njihova velika primanja i mirovine. Hrvatska se nece lako odreci tog kolaca, ali ce naci nacina ne naplatiti porez HNS-u jer su nasi zakoni, za razliku od americkih, vrlo rastezljivi kada je u pitanju primjena.
To će netko gledati ?
Kakve veze Trump ima sa ovim (nepostojanje sporazuma o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja izmedju Hrvatske i USA)?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pa što taj ljigavac nije riješio prije nego im je dao prvenstvo. Da ima i malo pravde u ovom svijetu nikada ne bi ni dobili domaćinstvo a poslije ovih zadnjih teroristički akcija treba im ga oduzeti.