Hrvat odigrao najbolju utakmicu u NBA-u i oduševio Amerikance!

Zubac
Reuters
01.02.2017.
u 10:58

Zubac je svom učinku dodao i šest skokova te jednu asistenciju, a promašio je samo jedan od devet šuteva iz igre. Bila mu je to najbolja utakmica u NBA ligi te je oduševio navijače.

Los Angeles Lakers su sinoć slavili protiv Denver Nuggetsa sa 120:116, a Ivica Zubac je u 21 minutu zabio 17 koševa.

Najučinkovitiji kod Lakersa bio je Nick Young sa 23 pogotka, D'Angelo Russell je ubacio 22 uz deset asistencija, a Lou Williams 21 koš.

U utakmici su se momčadi 22 puta izmjenjivale u vodstvu, ali se Lakersi odvajaju u lošoj trećoj četvrtini za Nuggetse (21-26)

No, Lakersi vode s 10 razlike dvije minute prije kraja treće četvrtine, ali onda Denver radi seriju od 17-2 na početku zadnje četvrtine i dolazi u vodstvo od 87:81 devet minuta prije kraja utakmice.

Nešto manje od pet minuta do kraja Los Angeles izjednačuje pogotkom Williamsa, koji u zadnjoj četvrtini zabija 13 koševa, a onda nakon još jednog njegovog koša Lakersi vode sa 112-111.

Nakon toga, Russell preuzima kontrolu i vodi Lakerse do pobjede nad momčadi koja je sedam puta slavila u Los Angelesu.

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets          120:116
(Ivica Zubac je igrao 21 minutu za Lakerse, zabio je 17 koševa, ugrabio je šest kokova i upisao jednu asistenciju)