Na otvaranju sezone Gorica i Inter igrali neodlučeno

20. srpnja 2019. u 22:20 1 komentara 1770 prikaza
Gorica - Inter
Pogledajte galeriju 1/9

U pretposljednjoj utakmici 1. kola Prve HNL nogometaši Gorice ugostili su zaprešićki Inter, a dvoboj je završio podjelom bodova 1-1 (1-0).

Rijeka - Varaždin Rujevica Rijeka na krilima raspoloženog Murića pobijedila Varaždin

Gorica je povela pogotkom Poljaka Maslowskog u 36. minuti, a izjednačio je Bosec u 58. minuti.

U prilično siromašnom prvom poluvremenu domaća momčad je do vodstva stigla bez prave prilike, a za pogodak Gorice velike zasluge idu i gostujućem vrataru. U 36. minuti Poljak Michal Maslowski je srušen na 20-ak metara od gola i odlučio je sam izvesti slobodan udarac. Slovenski vratar Žiga Frelih loše je intervenirao na prizemnu loptu pa mu je ona izmigoljila i ispod tijela prošla u mrežu. To je bio jedini udarac u okvir gola u prvom dijelu utakmice.

U nastavku su obje momčadi odlučnije krenule u napadačke akcije, a jednu takvu u 58. minuti Zaprešićani su pretvorili u izjednačujući pogodak. Po lijevoj strani je prošao Ivan Mamut, koji je ušao u igru samo dvije minute prije, te praktično u prvom kontaktu s loptom idealno ubacio na pet metara za Antonija Boseca koji je natrčao i poslao loptu pod gredu.

Damir Burić Hit na internetu Hajduk se na Facebooku pohvalio novim trenerom, jedan komentar nasmijao je sve

Nekoliko minuta poslije Mamut se našao u prilici za pogodak, ali je njegov udarac s ruba kaznenog prostora obranio vratar Gorice Kristijan Kahlina.

U završnici dvoboja slovenski vratar Žiga Frelih iskupio se za kiks kod pogotka Gorice dvaput obranivši opasne udarce Nizozemca Justina Mathieua.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici pratilo je oko 1400 gledatelja, a sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1-0 Michal Maslowski (36), 1-1 Antonio Bosec (58)

Hrvatski Telekom i Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM)
Generacija NOW
Pobjednički tim natječaja Hrvatskog Telekoma i IRIM-a: „Definirali smo i napravili svoj standard IT učionice – onakav kakav kod nas još ne postoji“
Prva HNL, 21, Velika Gorica
Gorica Maslowski 35'
1
1
Inter Bosec 58'
  • Kraj

U 1. kolu HNL nogometaši Gorice su kod kuće protiv Intera igrali 1:1. Domaćin je poveo u 35. minuti golom Maslowskog iz slobodnog udarca, a izjednačio je u 58. minuti Bosec nakon sjajne akcije i asistencije Mamuta.

• 90'

Igra se četiri minute sudačke nadoknade.

• 89'

Frelih je s nekoliko sjajnih obrana spasio Interova vrata.

• 84'

Gorica opasno prijeti i traži pogodak. Interova obrana je u ovim trenucima na velikom iskušenju.

• 79'

Dobra prilika za domaću momčad, ali je lopta ubačena s kornera na peterac otišla u gol-aut.

• 77'

Sjajna prilika za goste. vego je ubacio s lijeve strane, a Conev je s glavom pucao visoko iznad vrata.

• 73'

Utakmica je nakon izjednačujućeg pogotka živnula i prilika ima s obje strane, ali bez prave završnice.

• 67'

Sjajna prilika za Goricu. Maslowski je gađao u kut vratar gostujuće momčadi, ali je lopta otišla kraj vratnice.

• 58'

Goooool! Inter je izjednačio u Velikoj Gorici na 1:1. Sederov je prekrasno uposlio Mamuta koji je probio po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje je najbrži bio Bosec i zatresao mrežu Gorice.

• 51'

Gosti su malo pritisnuli na početku nastavka, ali još nisu složili pravu priliku.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvih 45 minuta dvoboja u Velikoj Gorici. Domaćin od 35. minute vodi protiv Intera s 1:0. Strijelc iz slobodnog udarca bio je poljak Maslowski.

• 45'

Igra se jedna minuta sudačke nadoknade.

• 35'

Goooool! Gorica vodi protiv Intera s 1:0. Poljak Maslowski zabio je iz slobodnog udarca s 18 metara. Novi Interov vratar Frelih mogao je i bolje reagirati.

• 30'

Sjajna prilika za Inter. Galić je s lijeve strane uposlio Coneva koji puca, ali njegov je udarac otišao malo kraj vrata domaće momčadi.

• 25'

Mathieu je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu. Nakon previše petljanja propala je prilika za Goricu.

• 21'

Gorica ima blagu inicijativu protiv Intera, ali još nema prilika. Igra se uglavnom oko sredine terena.

• 12'

Conev je pucao iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila živi zid.

• 10'

Prva prilila za Goricu, ali je lopta pobjegla Ndiayeu.

• 5'

Domaćin ima blagu inicijativu. Gorica polako steže obruč oko vrata gostiju.

• 1'

Počela je utakmica u Velikoj Gorici. Susret sudi Ivan Bebek.

• U prvoj subotnjoj utakmici Rijeka je na Rujevici pobijedila Varaždin s 2:1, više pročitajte OVDJE.

• Prvo kolo HNL-a večeras se nastavlja utakmicom Gorica - Inter. Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.