SC Freiburg - FSV Mainz 05
SEBASTIAN GOLLNOW/DPA/PIXSELL
06.02.2021.
u 17:10

Korejac Jeong (49) i Schmid (52) donijeli su Freiburgu vrijednu pobjedu, a Moukoko (76) je samo ublažio poraz gostujuće momčadi koja je izgubila treći put u posljednje četiri utakmice.

Nogometaši Freiburga na svom su stadionu svladali Borussiju Dortmund s 2-1 (2-1), što je najveće iznenađenje 20. kola njemačkog prvenstva.

RB Leipzig je zadržao sedam bodova zaostatka za vodećim Bayernom uvjerljivom 3-0 pobjedom na gostovanju kod Schalkea. Mukiele (45+3), Sabitzer (73) i Orban (87) bili su strijelci za drugoplasiranu momčad Bundeslige.

Wolfsburg se zadržao na trećem mjestu pobjedom 2-0 na gostovanju kod Augsburga. Strijelci su bili Weghorst (38) i Baku (59). Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo igrao je od 78. minute.

Bayer Leverkusen je ostvario najuvjerljiviju pobjedu kola svladavši Stuttgart s 5-2. Demirbay (18, 31) je postigao dva pogotka u prvom dijelu za vodstvo domaće momčadi, a u drugom poluvremenu su za Bayer još pogađali Bailey (56), Wirtz (68) i Gray (84). Oba pogotka za Stuttgart postigao je Kalajdžić (50, 77). Tin Jedvaj ostao je na klupi za pričuve Bayera, a Borna Sosa na Stuttgartovoj.

Njemačka - 20. kolo
Augsburg - Wolfsburg   0-2 (Weghorst 38, Baku 59)
Bayer L. - Stuttgart   5-2 (Demirbay 18, 31, Bailey 56, Wirtz 68, Gray 84 / Kalajdžić 50, 77)
Freiburg - Borussia D. 2-1 (Jeong 49, Schmid 52 / Moukoko 76)
Mainz - Union B.       1-0 (Niakhate 22)
Schalke - RB Leipzig   0-3 (Mukiele 45+3, Sabitzer 73, Orban 87)