FA CUP

Everton dobio bitku protiv Liverpoola

05.02.2009.
u 08:17

Dugo je trajala borba dva gradska suparnika, nogometaša Evertona i Liverpoola, za pobjedu u FA Cupu i na kraju ju je odlučio 19-godišnji Dan Gosling sjajnim pogotkom.

U ponovljenoj utakmici 4. kola FA Cupa (1/16 finala) Everton je pogotkom u 118. minuti izbacio Liverpool i tako došao do pobjede koja je njihovim navijačima najcijenjenija.

Makar je bio okružen sa čak trojicom igrača Liverpoola (Arbeloa, Carragher i Škrtel), mladi Gosling je nakon sjajnog smirivanja ubačene lopte, sa deset metara iskosa s lijeve strane, trojicu igrača Liverpoola fintom poslao na jednu stranu, a loptu je gotovo samo potkopao i poslao u drugu stranu gostujućih vratiju za pogodak i prolaz Evertona.

Na takav način je okončana velika borba liverpulskih klubova koja je trajala 210 minuta. Tijekom ovog ogleda na Goodison Parku ponovno nije bilo izrazitih šansi, ali je Everton dobio mogućnost da od 76. minute kontrolira utakmicu budući je Liverpool tada ostao bez Brazilca Lucasa Leive koji je zaradio drugi žuti karton.

Na sličan dramatičan način je Blakcburn prošao Sunderland, a tamo je Južnoafrikanac McCarthy postigao pobjedonosni pogodak u pretposljednjoj minuti drugog produžetka.

FA Cup, 1/16 finala, ponovljene utakmice:

Everton - Liverpool 0-0, 1-0 (Gosling 118)
Blackburn - Sunderland 1-1, 2-1 (Mokoena 37, McCarthy 119 / Healy 6)
Aston Villa - Doncaster 3-1 (Sidwel 15, Carew 19, Delfouneso 61 / Price 45)
Nottingham Forest - Derby County 2-3 (Cohen 2, Tyson 14-11m / Hulse 27, Green 60, Commons 74)