1/5
22.01.2015.
u 22:30

Nijemci su stigli do treće pobjede nadjačavši Argentinu.

Na Svjetskom prvenstvu u Kataru odigrani su sureti 4. kola u skupinama C i D. Najviše paženje privukao je neodlučen ishod u dvoboju Švedske i Egipta (25:25) te uvjerljiva pobjeda Češke nad Islandom (36:25).

Islanđani su se očito 'ispuhali' u prethodnom ogledu s Francuzima, a Egipćani su bili blizu pobjede protiv Švedske jer su u nekim trenucima drugug poluvremena imali i pet pogodaka prednosti.

Navedene utakmice igrane su u skupini C u kojoj je još Francuska lakoćom pobijedila Alžir (32:26).

Poredak: Švedska i Francuska po 7 bodova, Egipat 5, Island 3, Češka 2, Alžir 0.

U skupini D Nijemci su stigli do treće pobjede nadjačavši Argentinu (28:23) dok je Poljska pregazila Saudijsku Arabiju (32:13).

Danci su se također lako obračunali s Rusima (31:28), već su na poluvremenu imali plus osam (16:8).

Poredak: Njemačka 7 bodova, Danska i Poljska po 6, Argentina 3, Rusija 2, Saudijska Arabija 0.