Dinamovi juniori u osmini finala Lige prvaka, Josipović obranio dva penala

12. veljače 2020. u 18:04 10 komentara 5190 prikaza
Dinamovi juniori
Pogledajte galeriju 1/8

Juniori zagrebačkog Dinama u Kijevu su izborili osminu finala Lige prvaka. Hrvatska momčad pobijedila je kijevski Dinamo nakon trilera jedanaesteraca s 4:3 (0:0), a junak je bio vratar Renato Josipović. Čuvar mreže zagrebačke momčadi obranio je dva jedanaesterca.

Natalia Barulich OTIŠLA MU U NARUČJE Zbog njega varala dečka: Svjetski mediji o vezi kćeri zagrebačkog biznismena i slavnog nogometaša

Utakmica je nakon 90 minuta završila bez pogodaka. Malo se toga vidjelo sa samo nekoliko prilika s obje strane.
Bila je to čvrsta i tvrda utakmica bez pravih prilika, a pitanje pobjednika na koncu je razriješeno udarcima s bijele točke.

1 / 3

Prilikom izvođenja jedanaesteraca briljirao je vratar 'modrih' Renato Josipović s dvije fantastične obrane. U prvoj seriji je zaustavio udarac Nadolskog, a u petoj seriji i Vološinu. Kod Dinama Janković je prebacio gol, ali su Julardžija, Šipoš, Gvardiol i Karrica bili sigurni. Za kijevski sastav golove s bijele točke zabili su Isajenko, Citaišvili i Zabarni.

U play-offu je na rasporedu samo jedna utakmica, bez uzvrata, a pobjednik je izborio plasman u osminu finala. Ždrijeb osmine finala je 14. veljače, a Dinamo će igrati protiv jednog od sedam pobjednika skupina prvog kruga (Real Madrid, Bayern München, Juventus, Liverpool, Inter, Benfica, Ajax).

Mario Mandžukić Vraća se u formu VIDEO Kasno je sada za kajanje: Mandžukić na savršen način odgovorio na kaos u Juventusu

U Dinamovoj skupini slavila je Atalanta koja je time izborila izravan plasman u osminu finala, no zagrebački sastav ne može igrati protiv momčadi iz Bergama jer su već igrali u skupini. Iza drugoplasiranog Dinama smjestili su se Manchester City i Šahtar.

Kijevski sastav je igrao u "Domestic Champions Path" dijelu ždrijeba i na putu do play-offa izbacio je Škendiju i PAOK.

Dinamo je u Kijev stigao uz jako puno problema. Zbog vremenskih neprilika umjesto u ponedjeljak, momčad je na put krenula u utorak, a u Kijev nisu niti krenuli ozlijeđeni Antonijo Marin i kartonirani Tomislav Krizmanić.

Luka Modrić HRVATSKI KAPETAN Španjolci otkrivaju: Real Madrid Modriću je rekao jako loše vijesti...

U prvom poluvremenu gledali smo čvrstu i tvrdu utakmicu bez previše prilika.

U nastavku su prvi zaprijetili Kijevljani, u 60. minuti Šulijanski je imao sjajnu priliku, ali je Joško Gvardiol u posljednji trenutak uklizao i spasio možda i gol. Zagrepčani su uzvratili dvije minute kasnije, ali je Franjićev udarac otišao preko gola.

U posljednjim trenucima susreta Julardžija je imao možda i najbolju priliku na utakmicu. Pobjegao je domaćoj obrani i krenuo sam prema golmanu, ali je vratar Kijevljana na vrijeme izašao i obranio njegov udarac.

Koronavirus
Pet zaraženih u Hrvatskoj
Novi zaraženi od koronavirusa bili su u bliskom kontaktu s prvim i trećim oboljelim
  • Kraj

U utakmici šesnaestine finala juniorske Lige prvaka igranoj u Kijevu nogometaši zagrebačkog Dinama nakon trilera jedanaesteraca pobijedili su vršnjake istoimenog kluba s 4:3 (0:0). Junak je bio vratar Renato Josipović koji je obranio dva jedanaesterca.

• JEDANAESTERCI

Jedanaesterci, nakon četiri serije Dinamo K. - Dinamo Z. 3:3 (0:0). Josipović je obranio prvi penal, u drugoj seriji Janković je promašio cijela vrata. U petoj seriji Josipović je opet obranio udarac.

• 90'+2

Završilo je 90 minuta dvoboja u Kijevu u kojem nije bilo pogodaka. O pobjedniku će odlučivati jedanaesterci.

• 90'+2

Julardžija je izbio pred vratara domaće momčadi, ali je lopta bila prebrza. Čuvar mreže kijevskog Dinama otklonio je opasnost.

• 90'

Igra se dvije minute sudačke nadoknade.

• 83'

Nema prilika, čini se kako će pobjednika odlučivati jedanaesterci.

• 75'

Igrači domaćeg sastava postaju sve grublji, gube snagu, a to bi hrvatska momčad mogla iskoristiti.

• 65'

Kijevljani fizički padaju, igrači zagrebačke momčadi postaju sve opasniji...

• 61'

Zaprijetila je i naša momčad. Julardžija je pucao s vrha šesnaesterca, ali je njegov pokušaj otišao iznad vrata.

• 60'

Opasna situacija pred vratima hrvatske momčadi. Šulianskji je izbio sam pred vratar Josipovića, ali je Gvardiol u zadnji tren klizećim startom otklonio opasnost.

• 50'

Igra se uglavnom na sredini terena. Mnogo se kombinira, ali ni jedna momčad ne želi krenuti ofenzivnije.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvih 45 minuta utakmice u Kijevu. Nakon prvog poluvrmena igrači kijevskog i zagrebačkog Dinama nema golova. U tvrdoj utakmici vidjeli smo samo dvije prilike. Prvih pola sata pripalo je domaćoj momčadi, a zagrepčani su se uspješno branili. Ukrajinci su bili blizu pogotka u 44. minuti kada je udarac Vološina sjajno zaustavio Josipović.

• 44'

Vološin je pucao s desne strane, ali je vratar zagrebačke momčadi Josipović bio dobro postavljen i obranio udarac.

• 37'

Dinamo se oslobodio pritiska i prvi put zaprijetio. Julardžija je dobio povratnu loptu i pucao na vrata kijevske momčadi, ali je vratar domaćih zaustavio njegov udarac.

• 27'

Domaćin i dalje ima inicijativu. Još nismo vidjeli priliku ni s jedne strane. Vratari nemaju posla.

• 20'

Vratar Josipović je pogriješio te je lopta stigla do igrača suparničke momčadi, kapetan Franjić ga je zaustavio prekršajem. Domaćin je imao slobodan udarac, ali nije zaprijetio.

• 13'

Kijevski Dinamo ima loptu više u svom posjedu. Plavi još uvijek pokušavaju pronaći svoju igru, ali važno je da su u obrani kompaktni.

• 5'

Domaćin je ušao mnogo bolje u dvoboj. Igrači zagrebačke momčadi zasad se uspješno brane.

• 1'

Počela je utakmica u Kijevu.

• Dinamovi juniori protiv istoimenog suparnika u Kijevu igraju utakmicu šesnaestine finala Lige prvaka. Trener Jovićević je proteklih dana, zbog upale divertikula završio u bolnici, a je Dinamova ekspedicija prema Kijevu krenula s danom zakašnjenja jer su zbog vremenskih neprilika diljem Europe bili odgođeni letovi.

Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista od 16 sati.