Objavljeno vijesti danas: 1
Šesnaestina finala

Plavi pali nakon preokreta: Dinamo čeka uzvrat s golom zaostatka

14.02.2019. u 22:50

Plavi su prvi put nakon 49 godina nakon zimske stanke zaigrali u Europi. Iz Češke su se vratili porazom uoči uzvratne utakmice u Maksimiru sljedeći četvrtak u 18.55 sati.

U prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige Dinamo je u Plzenju nakon izgubio od Viktorije s 1:2.

Dinamo je poveo u 41. minuti, a strijelac je bio Dani Olmo. Španjolac je nakon sjajne asistencije Petkovića majstorskim potezom prebacio vratara domaće momčadi.

Hrvatski prvak dominirao je u prvom poluvremenu, ali pravih prilika nije bilo do četiri minute prije odmora. Plavi su krajem prvog poluvremena dobro pritisnuli, a obrana Viktorije bila je na pravom iskušenju.

A onda je uslijedila sjajna akcija u kojoj je Petković podvalio loptu iza leđa zadnje linije koju je Olmo majstorski pospremio u mrežu češkog prvaka.

U nastavku je domaćin odmah napao obranu plavih koja popustila u 54. minuti. Pernica je nakon asistencije Beauguela zabio za 1:1.  Isti je igrač u 83. minuti postigao drugi pogodak za domaću momčad za 2:1.

Dinamo u nastavku nije bio prepoznatljiv, a češki je prvak to iskoristio.

Uzvratna utakmica šesnaestine finala Europske lige Dinamo - Viktoria igra se sljedeći četvrtak u 18.55 sati.