Dinamova deseta uzastopna pobjeda u prvenstvu, Pjaca ponovno igrač odluke

Istra - Dinamo
1/9
03.03.2016.
u 19:53

Marko Pjaca već je u 6. minuti zabio pobjednički pogodak nakon što je nanizao četiri domaća igrača.

Istra 1961 u posljednjem susretu 25. kola dočekala je Dinamo na svom stadionu Aldo Drosina. Tijekom dana iz Pule su stizale vijesti kako bi susret zbog lošeg stanja igrališta, koje je natopila kiša, mogao biti otkazan.

No, nakon što je sudac Mario Zebec s delegatom i kapetanima obišao teren, odlučeno je da će se ipak danas igrati.

Domaći su se nadali kako će se nastaviti njihovi pozitivni rezultati s plavima u Puli budući da u prethodna dva susreta momčad Zorana Mamića nije pobijedila. No, hrvatski prvak bio je raspoložen te je pobjedom na teškom terenu (1:0) stigao do desete prvenstvene pobjede u nizu.

Marko Pjaca već je u 6. minuti zabio pobjednički pogodak nakon što je nanizao četiri domaća igrača. Dinamov reprezentativac odlučio je pogotkom i susret sa Splitom (1:0) u prošlom kolu.

Nije to bila atraktivna utakmica. Plavi su igrali 's pola gasa', loš teren je otežavao igru, a domaći su pokušali doći do pogotka iz kontri.

Ono što je najvažnije za vodeći Dinamo jest da je nakon jučerašnje Rijekine pobjede nad Splitom zadržao pet bodova prednosti pred momčadi Matjaža Keka.

Zagrepčani su u finišu utakmice odlučili očistiti se od kartona, pa su tako treće žute kartone namjerno dobili Sigali i Antolić. Obojica će preskočiti dvoboj sa Slavenom Belupom.

Tijek utakmice:

ISTRA 1961 - DINAMO (0:1) 0:1

90' Završila je utakmica u Puli! Dinamo je pogotkom Pjace u 6. minuti savladao Istru (1:0)

77' Nakon Taravelova ubacivanja Jurkić je umalo savladao vlastitog vratara, ali Iveša je sjajnom paradom spriječio Dinamovo povećanje vodstva

70' Iz igre je izašao Tomić, a ušao Đurić

64' Ulazi Jeremy Taravel, a prema klupi će Marko Rog

50' Pjaca je pokušao s dvadesetak metara, ali lopta odlazi pokraj gola

46' Počelo je drugo poluvrijeme! Izmjena u domaćem sastavu – Mišić je ušao umjesto Hadžića

45' Kraj prvog poluvremena! Dinamo u Puli vodi s 1:0

45' Heister je ubacio s lijeve strane, a Varela iz blizine tuče preko gola

40' Fernandes je izašao. Mamić je ubacio Šovšića u igru

35' Prva prilika Puljana! Vuković se našao sam ispred Eduarda, ali šutirao je prilično bezopasno

27' Dinamo dominira u Puli. Udarcima su pokušali zaprijetiti Fernandes i Rog

6' GOOOL Dinamo vodi 1:0! Zagrepčani su poveli iz prvog ozbiljnog pokušaja. Musa je na lijevoj strani dao za Pjacu koji je u nevjerojatnom slalomu nanizao četiri domaća igrača te sjajno pogodio. Dinamov reprezentativac odlučio je pogotkom i susret sa Splitom u prošlom kolu

1' Počela je utakmica

Sastav Istre: Iveša, Gojković, Žižić, Jurkić, Hadžić, Vuković, Zlomislić, Tomić, Heister, Gržan i Varela.

Sastav Dinama: Eduardo, Musa,  Sigali, Schildenfeld, Antolić, Stojanović, Machado, Pjaca, Ćorić, Fernandes i Hodžić.

>>Fernandesa sam mijenjao jer nije dobro igrao, a Ćorić ima teškoće s muskulaturom

>>Održan krizni sastanak u Hajduku: Brbić razgovarao sa Burićem i igračima

Sunce je zasjalo, a kiša prestala. Nadajmo se da će se utakmica odigrati.