Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 137
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
ŠESNAESTINA FINALA

Dinamo je nesretno ispao iz Lige prvaka, ali njegovi juniori su prošli. Čeka ih težak ispit protiv Barcelone

Zagreb: Susret juniora Lokomotive i Farul Constante u Ligi prvaka mladih
Foto: Luka Stanzl/PIXSELL
1/5
10.02.2025.
u 07:28

Hrvatska ima dva kluba u šesnaestini Lige prvaka mladih, Dinamo i Lokomotiva, svaki drugim putom prošli su u nokaut fazu koja se nastavlja u srijedu

Prva momčad Dinama oprostila se od Lige prvaka, časno, s rekordnih 11 osvojenih bodova, s pobjedom nad Milanom i mali korak dijelio je plave od nokaut faze Lige prvaka.

No, nju su dohvatili plavi juniori, bili su 21. od 36 klubova i u srijedu kreću u tu drugu fazu natjecanja, u šesnaestini finala Lige prvaka mladih igrat će protiv Barcelone. Igra se samo jedna utakmica, a Barcelona je domaćin na Johann Cruyff stadionu.

U međuvremenu je Dinamo promijenio trenera, Ivica Banović uspješno je vodio plave juniore, ali je onda odlučio otići u Njemačku gdje će biti pomoćni trener kako bi stekao pravo na Uefinu PRO licenciju, što ne može dobiti ako vodi samo juniore.

Naslijedio ga je nekadašnji lijevi bek Dinama Kristijan Polovanec i on će pokušati u Barceloni doći do prolaska iako je jasno da su domaćini favoriti, oni su bili četvrti od 36 momčadi s pet pobjeda i jednim porazom. Vidjet ćemo koje će igrače Polovanec imati na raspolaganju, koga će mu iz redova onih koji rade s prvom momčadi prepustiti Fabio Cannavaro.

Dinamo je u prvom dijelu natjecanja igrao s istim suparnicima kao i prva momčad, samo nisu igrali osam utakmice nego šest, nije se igralo s Arsenalom i Milanom i uspjeli su proći kroz tu ligašku fazu.

Mladi igrači Lokomotive imali su drukčiji put, kao prvaci Hrvatske oni su od starta igrali na ispadanje i bili su vrlo uspješni. Imali su četiri pobjede i četiri remija, ali to im je bilo dovoljno da iz natjecanja izbace sve suparnike (Dinamo Bukurešt, Željezničar, Dinamo Minsk i Farul Constantu).

Ždrijeb im je u šesnaestini finala namijenio Sturm iz Graza koji je u ligaškom dijelu bio 16. s dvije pobjede, tri remija i jednim porazom. Lokomotiva je domaćin u tom susretu koji se u srijedu od 12 sati igra u Rudešu, a Dinamo će u Barceloni istrčati u 14 sati.

Ključne riječi

Komentara 1

PO
Porta
19:07 10.02.2025.

Buduća Hrvatska repka.Naši klinci iz Dinama i Lokomotive.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije