Desetkovani Dinamo deklasirao Istru, Jakić zabio pogodak kola

Zagreb: GNK Dinamo i NK Istra 1961 susreli se u 11. kolu 1. HNL
1/3
08.11.2020.
u 17:02

Nogometaši Dinama uvjerljivo su s 5:0 porazili Istru 1961 u susretu 11. kola Prve HNL povećavši prednost na ljestvici.

Premda su nastupili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, Modri nisu dozvolili iznenađenje i rutinski su stigli do novih bodova.

Golove za Dinamo zabili su Gavranović (6, 75), Jakić (45), Oršić (76) i Tolić (87).

Dinamo je poveo već u 6. minuti, kada je Mario Gavranović iskoristio pogrešku gostujuće obrane Istre u predaji lopte i precizno zabio za 1:0.

U posljednjim trenucima prvog dijela Kristijan Jakić je zabio prekrasan pogodak pogodivši s ruba kaznenoga prostora same rašlje. U nastavku susreta Gavranović je zabio svoj deveti gol ove sezone, a među strijelce upisali su se i Oršić (76) i Tolić (87).

Pobjeda Dinama je mogla biti i uvjerljivija, no Tolić je u 61. minuti uzdrmao okvir gola.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 26 bodova, ima šest bodova više od Osijeka, dok je Gorica treća sa 16 bodova.

Na začelju su Lokomotiva i Varaždin sa po sedam bodova.