Derbi istoka pripao Bostonu

23.01.2009.
u 11:13

Noć s četvrtka na petak u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta ponudila je tek dva dvoboja. U derbiju istoka Orlando je izgubio od Bostona, dok su se LA Lakersi lako obračunali s Washingtonom...

U areni Amway najbolja je momčad jugoistočne divizije ugostila aktualne prvake NBA lige i vodeću momčad divizije Atlantic (omjer 36:9), te upisala deveti poraz (uz 33 pobjede) u sezoni. Boston Celticsi slavili su 90:80 u susretu u kojem su domaću momčad Orlando Magica u prvom dijelu zadržali na svega 36 poena. Učinak je to koji je sastav iz Orlanda sedam puta ove sezone izjednačio ili premašio u samo jednoj četvrtini.

Dominantan je bio Paul Pierce sa 27 poena i 10 skokova, a zanimljivo zvuči da gostujući igrači Celticsa na ovoj utakmici nisu ubacili niti jedan od šest pokušaja za tricu. Najbolji učinak u poraženoj momčadi ostvario je Rashard Lewis sa 20 koševa i 10 uhvaćenih lopti.

U Staples Centru pobjednik je bio poznat već nakon poluvremena koje su domaći Los Angeles Lakersi iskoristili za vodstvo od 26 poena (72:46). Do kraja je utakmice ta prednost i porasla na 36 koševa razlike, da bi posljednjom četvrtinom Washington Waizardsi (omjer 9:32) tek uspjeli ublažiti poraz na konačnih 117:97.

U trenucima kada trener najbolje momčadi lige (omjer 33:8) Phil Jackson nije trebao forsirati svoju zvijezdu Kobea Bryanta (ima dislociran prstenjak desne ruke) momčad je do pobjede vodio Andrew Bynum sa 23 koša i 14 skokova. Washingtonov "rookie" JaVaal McGee predvodio je košarkaše poražene momčad sa 18 poena i devet skokova.

NBA liga, četvrtak:

Los Angeles Lakers – Washington Wizards 117:97 (Bynum 23p, 14s, Gasol 18p, 6s / McGee 18p, 9s, Jamison 19p, 5s)

Orlando Magic – Boston Celtics 80:90 (Lewis 20p, 10s, Howard 11p, 11s, 3bl / Pierce 27p, 10s, 4a, Davis 16p, 4s)