Cleveland i Lakersi izgubili treće utakmice

Kobe Bryant Le Bron James
Reuters
23.04.2010.
u 09:16

Cleveland Cavaliersi i Los Angeles Lakersi, vodeće momčadi obiju konferencija NBA-lige, izgubili su u trećim utakmicama četvrtfinala doigravanja, svojim prvim gostujućim nastupima.

Košarkaši Los Angelesa izgubili su na gostovanju kod mlade momčadi Oklahoma Cityja u vrlo dramatičnoj utakmici. Završilo je 101-96 za domaćina, kojeg je Kevin Durant predvodio sa 29 koševa, 19 skokova i četiri asistencije, i to nakon što je promašio uvodnih sedam šuteva, kao i 15 od uvodnih 19. Ukupno je šutirao 8-24, ali je pogađao kad je bilo najbitnije, u posljednjoj četvrtini.

Uz svog razigravača Russela Westbrooka (27k, 8s, 4a) Durant je zabio posljednja 22 od 23 koša za domaće. Lakersi tu dimenziju od Kobea Bryanta (24k) nisu dobili, za razliku od druge utakmice u seriji, koja se igrala u Staples Centeru.

Ipak, Bryant je uspio preteći Jerryja Westa, dosadašnjega klupskog rekordera po broju koševa postignutih u doigravanju.

Postigavši svoj 16. koš na utakmici prevalio je u tom trenutku košarkaš aktualnih prvaka rekord Jerryja Westa od 4457 koševa postignutih za Lakerse samo u doigravanju. Također je time postao peti najbolji strijelac u povijesti NBA doigravanja. Sada je na 4465 koševa.

Ranije ove sezone, 1. veljače, Bryant je srušio Westov (25.192) rekord po broju koševa u osnovnom dijelu natjecanja. Te je večeri došao na 25.208 koševa.

Bullsi imali i plus 21

Cleveland Cavaliersi u posljednjoj četvrtini nisu uspjeli spriječiti prvi poraz u seriji od Chicago Bullsa (106:108) iako je LeBron James u toj dionici zabio 13 od svojih 39 koševa. Spojio je, međutim, i nekoliko izgubljenih lopti koje su u konačnici favorite stajale pobjede.

Derrick Rose zabio je 31 koš za pobjednike, dok je Kirk Hinrich dodao 27. Tijekom dvoboja Bullsi su imali prednost i od 21 poena.

Phoenix je u Portlandu dominirao protiv osakaćenih Portland Trail Blazersa kojima se u prvoj četvrtini ponovno ozlijedio (rame) i Nicolas Batum, nakon serije ozljeda ponajboljih igrača. Francuz se nakon toga nije vraćao u igru.

Slavili su gosti sa 108-89 uz 42 koša Jasona Richardsona što je rekordan broj koševa u doigravanju. Amare Stoudemire dodao je 20, a Steve Nash 13 koševa uz deset asistencija.

NBA doigravanje, konferencijska četvrtfinala:

Istočna konferencija:

Chicago (8) – Cleveland (1) 108-106 (Hinrich 27k, 5s, 5a / James 39k, 10s, 8a)

Cleveland u seriji vodi 2-1

Zapadna konferencija:

Oklahoma City (8) – LA Lakers (1) 101-96 (Durant 29k, 19s, 4a / Gasol 17k, 15s, 6a)

LA Lakersi u seriji vode 2-1

Portland (6) – Phoenix (3) 89-108 (Aldridge 17k, 7s / Richardson 42k, 8s)

Phoenix u u seriji vodi 2-1