Cibona porazom krenula u novu sezonu ABA lige

Cibona - Cedevita
01.10.2017.
u 21:50

Luka Žorić je sa 24 koša i 10 skokova bio najbolji kod Cibone, dok je Dylan Ennis sa 23 ubačaja predvodio Megu.

Košarkaši Cibone porazom su krenuli u novi sezonu regionalne ABA lige, bolji od njih su u Sremskoj Mitrovici bili igrači Mega Bemaxa sa 95-88 (31-22, 26-26, 23-19, 15-21).

Cibona je odigrala katastrofalno u obrani, već u prvoj četvrtini je primila 31 poen, do poluvremena 57, a krajem treće četvrtine je bilo velikih 20 razlike za domaće (80-60). Serijom 11-0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine Cibona je nakratko vratila nadu u povratak, no uslijedile su nove pogreške u izvođenju lopte, promašena slobodna bacanja te su domaći dvije minute prije kraja imali sigurnih 94-81. Konačnih 95-88 čak niti ne odražava pravo stanje stvari na parketu.

U petak je Cedevita kao domaćin u KC "Dražen Petrović" svladala beogradski FMP sa 74-67 (17-24, 22-13, 22-12, 13-18), dok je u subotu Zadar izgubio na gostovanju kod Budućnosti u Podgorici sa 85-87 (19-22, 19-22, 14-17, 33-26).