Chicago poražen bez Rosea, Lakersi poveli 2:0 protiv Denvera

Kobe Bryant
Reuters
02.05.2012.
u 10:55

Bullsi su u treću četvrtinu ušli s osam koševa prednosti, a završili s 13 koševa minusa

Chicago Bullsi teško su podnijeli ozljedu glavnog igrača Derricka Rosea koji najvjerojatnije više neće nastupiti ove sezone. Bez njega Bullse su na njihovu parketu porazili Philadelphia 76ersi sa 109-92. Ključna je bila treća četvrtina u koju su Bullsi ušli s osam koševa prednosti, a završili sa 13 koševa minusa. U toj su četvrtini primili čak 36 koševa. U gostujućoj momčadi najbolji su bili Holiday (26 koševa) i Williams (20 koševa), a Bullse je sa 21 košem i osam skokova predvodio Joakim Noah. Serija je tako izjednačena na 1:1.

I u drugoj utakmici Istočne konferencije slavili su gosti. Boston je sa 87:80 bio bolji od Atlante, a najzaslužniji za to je Paul Pierce, koji je postigao 36 koševa, a uz to je imao i 14 skokova. Pierceu je pripomogao i Kevin Garnett sa 15 koševa i 12 skokova. Najbolji u gostujućoj momčadi bio je Joe Johnson s 22 koša.

Lakersi su na svom parketu pobijedili Denver sa 104:100. Iako su domaćini u trećoj četvrtini imali i 19 koševa prednosti, završnica je bila napeta. Zanimljivo, odlučujuće pogotke za Lakerse nije zabio najbolji strijelac Kobe Bryant (36 koševa) nego Ramon Sessions, koji je u posljednoj minuti postigao četiri poena i tako spriječio Denver da se potpuno vrati u utakmicu. Lakersi su tako poveli 2:0 u seriji.

Doigravanje NBA:

Istočna konferencija:

Atlanta - Boston 80-87 (Johnson 22k, 4s, 5a / Pierce 36k, 14s, 4a), 1-1 u seriji

Chicago - Philadelphia 92-109 (Noah 21k, 8s, 5a / Holliday 26k, 6a), 1-1 u seriji

Zapadna konferencija:

LA Lakers - Denver 104-100 (Bryant 38, 4s / Lawson 25k, 7a),  LA Lakersi vode u seriji