Chelsea - United
1/16
05.11.2017.
u 20:11

Chelsea je do pobjede stigao zahvaljujući sjajnom pogotku Alvara Morate u 55. minuti.

U derbiju 11. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Stamford Bridgeu svladao Manchester United sa 1:0, a u Everton je velikim preokretom na Goodison Parku stigao do pobjede 3:2 nad Watfordom.

Chelsea je do pobjede stigao zahvaljujući sjajnom pogotku Alvara Morate u 55. minuti. Ubacio je Azpilicueta, a Morata visoko skočio i preciznim udarcem glavom s 10-ak metara pogodio lijevi gornji kut vrata Manchester Uniteda te ostavio De Geu nemoćnim. U završnici utakmice Morata je propustio veliku priliku i za drugi pogodak u trenucima kad se Chelsea grčevito branio, a Thibaut Curtois imao nekoliko čudesnih obrana kojima je zaustavljao pokušaje Unitedovih nogometaša.

1/16

U zadnjoj utakmici 11. kola Everton je ugostio Watford i u nevjerojatnom raspletu stigao do treće ovosezonske pobjede, iako je u 64. minuti bilo 2:0 za goste pogocima Richarlisona (46) i Kabaselea (64). No, u sljedećih deset minuta Everton je uspio izjednačiti. U 67. minuti Niasse je pretrčao svog čuvara i vratara te postigao prvi pogodak za domaće, dok je u 74. minuti Calvert-Lewin nadskočio sve igrače Watforda i precizno pogodio glavom s par metara za 2:2.

Dramatičan rasplet dogodio se u 12 minuta sučevog dodatka. U prvoj minuti je Baines realizirao kazneni udarac kojim je Everton poveo 3:2. U 11. minuti dodatka Cleverley je imao priliku na suprotnoj strani s bijele točke donijeti bod gostima, ali je poslao loptu pokraj desne vratnice.

U ranijim nedjeljnim utakmicama Manchester City je kao domaćin svladao Arsenal sa 3:1 (1:0) pogocima De Bruynea (19), Aguera (50) i Gabriela Jesusa (74), dok je jedini strijelac za goste bio Lacazette (65), a Tottenham je golom Korejca Sona (64) sa 1-0 pobijedio Crystal Palace.

Takvim raspletom Manchester City je daleko ispred svih sa 31 bodom. Najbliža pratnja su mu Manchester United i Tottenham koji zaostaju za osam bodova, dok je Chelsea četvrti s devet bodova zaostatka. Everton je pobjedom izašao iz zone ispadanja u kojoj se sada nalaze West Ham (9), Swansea (8) i Crystal Palace (4).

Engleska - 11. kolo
Chelsea - Man. United      1:0 (Morata 55)
Everton - Watford          3:2 (Niasse 67, Calvert-Lewin 74, Baines 90+1-11m / Richarlison 46, Kabasele 64)
Man. City - Arsenal        3:1 (De Bruyne 19, Aguero 50-11m, G. Jesus 74 / Lacazette 65)
Tottenham - Crystal Palace 1:0 (Son Heung-Min 64)

U pobjedi Marseillea Mitroglou zabio jedan gol, ali promašio brojne prilike

U 12. kolu nogometnog prvenstva Francuske Marseille je u nedjelju na domaćem terenu pobijedio Caen sa 5:0, a strijelac jednog pogotka za Marseille bio je grčki napadač Kostas Mitroglou, koji je u 76. minuti glavom pogodio za 4:0.

No, Mitroglou je imao brojne prigode koje nije uspio realizirati. U 35. minuti iz blizine je pucao iznad gola, a u 38. njegov pokušaj glavom bio je neprecizan. Mitroglou se propisno osramotio u 47. minuti kada je promašio loptu u stopostotnoj šansi, ali je njegovu pogrešku popravio Florian Thauvin, koji je loptu pospremio u mrežu za 2:0.

Mogao je grčki nogometaš zabiti i u 81. minuti, ali je vratar Caena odbio loptu i ponovno je Thauvin bio priseban te je pogodio za 5:0.

Hrvatski napadač Ivan Santini, koji je odigrao cijeli susret za Caen, zaprijetio je samo jednom, ali je njegov pokušaj u 62. minuti obranio vratar Marseillea.

Mitroglou, koji je bio najbolji strijelac grčke reprezentacije u kvalifikacijama za SP 2018., bit će najveća prijetnja Hrvatskoj u dodatnim kvalifikacijama. Prva utakmica je 9. studenoga u Zagrebu, a uzvrat 12. studenoga na stadionu Karaiskaki u Pireju.