Naslovnica Sport Strani nogomet

Chelsea u derbiju srušio United, veliki preokret Evertona

Chelsea je do pobjede stigao zahvaljujući sjajnom pogotku Alvara Morate u 55. minuti.
05. studenoga 2017. u 20:11 0 komentara 446 prikaza
Chelsea - United
Pogledajte galeriju 1/16

U derbiju 11. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Stamford Bridgeu svladao Manchester United sa 1:0, a u Everton je velikim preokretom na Goodison Parku stigao do pobjede 3:2 nad Watfordom.

Jose Mourinho ŠPANJOLSKA Jose Mourinho nagodio se sa sudom, evo koliko je poreza morao platiti

Chelsea je do pobjede stigao zahvaljujući sjajnom pogotku Alvara Morate u 55. minuti. Ubacio je Azpilicueta, a Morata visoko skočio i preciznim udarcem glavom s 10-ak metara pogodio lijevi gornji kut vrata Manchester Uniteda te ostavio De Geu nemoćnim. U završnici utakmice Morata je propustio veliku priliku i za drugi pogodak u trenucima kad se Chelsea grčevito branio, a Thibaut Curtois imao nekoliko čudesnih obrana kojima je zaustavljao pokušaje Unitedovih nogometaša.

1 / 16

U zadnjoj utakmici 11. kola Everton je ugostio Watford i u nevjerojatnom raspletu stigao do treće ovosezonske pobjede, iako je u 64. minuti bilo 2:0 za goste pogocima Richarlisona (46) i Kabaselea (64). No, u sljedećih deset minuta Everton je uspio izjednačiti. U 67. minuti Niasse je pretrčao svog čuvara i vratara te postigao prvi pogodak za domaće, dok je u 74. minuti Calvert-Lewin nadskočio sve igrače Watforda i precizno pogodio glavom s par metara za 2:2.

Dramatičan rasplet dogodio se u 12 minuta sučevog dodatka. U prvoj minuti je Baines realizirao kazneni udarac kojim je Everton poveo 3:2. U 11. minuti dodatka Cleverley je imao priliku na suprotnoj strani s bijele točke donijeti bod gostima, ali je poslao loptu pokraj desne vratnice.

U ranijim nedjeljnim utakmicama Manchester City je kao domaćin svladao Arsenal sa 3:1 (1:0) pogocima De Bruynea (19), Aguera (50) i Gabriela Jesusa (74), dok je jedini strijelac za goste bio Lacazette (65), a Tottenham je golom Korejca Sona (64) sa 1-0 pobijedio Crystal Palace.

Takvim raspletom Manchester City je daleko ispred svih sa 31 bodom. Najbliža pratnja su mu Manchester United i Tottenham koji zaostaju za osam bodova, dok je Chelsea četvrti s devet bodova zaostatka. Everton je pobjedom izašao iz zone ispadanja u kojoj se sada nalaze West Ham (9), Swansea (8) i Crystal Palace (4).

Engleska - 11. kolo
Chelsea - Man. United      1:0 (Morata 55)
Everton - Watford          3:2 (Niasse 67, Calvert-Lewin 74, Baines 90+1-11m / Richarlison 46, Kabasele 64)
Man. City - Arsenal        3:1 (De Bruyne 19, Aguero 50-11m, G. Jesus 74 / Lacazette 65)
Tottenham - Crystal Palace 1:0 (Son Heung-Min 64)

U pobjedi Marseillea Mitroglou zabio jedan gol, ali promašio brojne prilike

U 12. kolu nogometnog prvenstva Francuske Marseille je u nedjelju na domaćem terenu pobijedio Caen sa 5:0, a strijelac jednog pogotka za Marseille bio je grčki napadač Kostas Mitroglou, koji je u 76. minuti glavom pogodio za 4:0.

No, Mitroglou je imao brojne prigode koje nije uspio realizirati. U 35. minuti iz blizine je pucao iznad gola, a u 38. njegov pokušaj glavom bio je neprecizan. Mitroglou se propisno osramotio u 47. minuti kada je promašio loptu u stopostotnoj šansi, ali je njegovu pogrešku popravio Florian Thauvin, koji je loptu pospremio u mrežu za 2:0.

Mogao je grčki nogometaš zabiti i u 81. minuti, ali je vratar Caena odbio loptu i ponovno je Thauvin bio priseban te je pogodio za 5:0.

Hrvatski napadač Ivan Santini, koji je odigrao cijeli susret za Caen, zaprijetio je samo jednom, ali je njegov pokušaj u 62. minuti obranio vratar Marseillea.

Mitroglou, koji je bio najbolji strijelac grčke reprezentacije u kvalifikacijama za SP 2018., bit će najveća prijetnja Hrvatskoj u dodatnim kvalifikacijama. Prva utakmica je 9. studenoga u Zagrebu, a uzvrat 12. studenoga na stadionu Karaiskaki u Pireju.

Everton PREKINUTA UTAKMICA Stravična ozljeda: Vlašićev suigrač nakon pada ostao nepomično ležati Edin Džeko Hit na internetu Majstorski potez! Džeko driblingom izbacio obranu Chelsea Roma Internetski hit Pa što je ovo? Pogledajte zaista bizarnu proslavu gola u Ligi prvaka