Burnley prekinuo pobjednički niz Liverpoola na domaćem terenu

Liverpool
11.07.2020.
u 19:02

Hrvatski stoper Dejan Lovren ostao je na klupi za pričuve "redsa", koji su poveli preko Andrewa Robertsona u 34. minuti. Remi gostima donio je Jay Rodriguez (69).

U utakmici bez natjecateljskog značaja Liverpool je u subotu na Anfieldu protiv Burnleyja odigrao 1-1, i tako je Burnley uspio prekinuti pobjednički niz Liverpoola na domaćem terenu, koji je u Premier ligi trajao od siječnja prošle godine.

Nogometaši West Hama su u 35. kolu kao gosti svladali Norwich s uvjerljivih 4-0 (2-0), a strijelac sva četiri pogotka bio je Michail Antonio. Norwich je ovim porazom izgubio i teoretske izglede za ostanak u Premier ligi, dok je West Ham bitno povećao izglede za ostanak u elitnom društvu.

Važnu pobjedu ostvario je Watford, koji je kao domaćin svladao Newcastle sa 2-1, nakon što su gosti poveli u 23. minuti pogotkom Gaylea. Preokret u drugom poluvremenu došao je kao posljedica dva opravdano dosuđena kaznena udarca za domaću momčad. Oba puta je realizator bio Troy Deeney. Za izjednačenje je pogodio u 52. minuti, a sva tri važna boda svojoj je momčadi donio u 82. minuti.

U subotu su na rasporedu još dva susreta, Sheffield United - Chelsea (18.30) te Brighton - Manchester City (21.00).