Burić: Bod me ne bi zadovoljio, a to što Dinamo nije igrao kup uopće nije važno
– Na početku sezone rekao sam da smo mlada momčad, možda i među najmlađima u Europi po prvih 11, prosjek je 22 godine. Moramo im dati prostora i da griješe
Komentari 11
Smeta li vas podcjenjivačko priopćenje Dinama?>>>>>. ha,ha,ha E moj Delac ,o kakvom ti podcjenjivanju zvrndas? Priopcenje je bilo 100% tocno.
kako ste smijesni nije igrao kup nije ovo nije ono ako ste profesionalni igraci onda nema pregovora ni na sto sta bi da igrate ko englezi vi bi nakon treceg tjedna odustali od igre
Hajduk se obvezuje pribaviti podatke o navijačima sa sudskim zabranama te onima koji su na tzv. C listi kategorije navijača te takvima uskratiti prodaju ulaznica za subotnji derbi u Maksimiru. Osim toga, mora personalizirati prodaju ulaznica, predati popis navijača Dinamu te preuzeti odgovornost za naknadu štete na Maksimiru koja je počinjena od strane navijača kojem je Hajduk prodao ulaznicu...", dio je iz ugovora koji su ovih dana sklopili Dinamo i Hajduk. U dokumentu formalno nema ništa sporno, uostalom potpisali su ga Tomislav Svetina i Marin Brbić uime svojih klubova. No, tim je potpisom Hajdukov predsjednik potpisao i promjenu mišljenja kluba iz Splita. Zbog iste ovakve procedure, podsjetimo, prije godinu dana su 'razapeli' Dinamo, otkazali utakmicu, heroje 'slavili' na Poljudu i stvorili si imidž žrtve zlih sila iz metropole. Vikali su da je popis navijača čista volja Dinama, iako im ga je dalo Ravnateljstvo policije. Ukratko, svi su bili 'krivi' te je momčad umjesto na maksimirski teren okrenula se i put Dalmatine. Pričalo se onda, a i danas, da takav potez nije imao nikakve veze s karakterom vrhuške i tima Hajduka nego je bio direktiva Torcide. - Nismo taoci navijača, ali nećemo igrati - grmio je tada Marin Brbić koji danas svojim imenom potpisuje istu takvu proceduru zbog koje lani, eto, nije htio iz principa odigrati utakmicu. Ma, uostalom, kako i narod kaže, "j.... čovjeka koji ne mijenja mišljenje". Ionako je ova crtica upravo to - samo jedna crtica u toksičnom odnosu ovih dvaju klubova. Nekoć bi dvoje najvećih sjeli na dan derbija i kreirali hrvatsku nogometnu realnost. Tko će drugi ako neće Dinamo i Hajduk? Danas? Pa, danas hajdukovci gledaju derbi u Maksimiru iz posebne lože, a u onoj poljudskoj Dinama nema. Otkako je Hajduk zabranio ulazak u ložu Zdravku Mamiću, ostatak kluba se solidarizirao. Mamića su izbacili jer je, eto, slavio gol Halilovića pa je pravdu u svoje ruke uzeo Ivo Bego. Bile su to ponovno nenogometne vijesti s terena, a domaćin nije stao na loptu nego još i dolio ulje na vatru. I uvijek su za to apostrofirani neki viši razlozi, ugnjetavanje bogataša sa sjevera, iako činjenice nimalo ne idu u prilog takvoj teoriji. Naime, ma kako Zdravko Mamić bio uvijek vruća roba, hapšen, oslobođen, osuđen bez suđenja, činjenica je da nitko od glavešina u Dinamu nema ni optužnicu dok u Hajduku imaju i sudske presude za financijske malverzacije u klubu... Ajmo dalje, nije li država oprostila Hajduku 143 milijuna kuna poreznog duga? Na vlasti je tada bio Ivo Sanader. Jel' tu treba nešto dodati - ama, da je ovakav scenarij bio zagrebačka činjenica, Hajdukovi šefovi već bi na CNN-u bili sa svojim ispovijestima. Dinamo dobiva lovu od Grada za stadion koji je, zamislite, gradski! I za djecu u svojoj školi. Što ne potroše, vraćaju... Idemo dalje, suci pomažu Dinamu - i to je jedna od vječitih mantri. A zašto su onda neki bivši suci i dužnosnici osuđeni za pokušaj uzimanja mita prilikom čega je rečeno: "Ionako nam je Hajduk dužan za 2004."? Bruno Marić zbog ruke Benkovića imao je pravo na policijsku zaštitu, prijetilo se i njemu i djeci mu! Sjeća li se netko što se dogodilo kad je Mijo Caktaš u prvom kolu igrao rukom? Baš ništa... Da, nije to sve skupa bitno kad HNS zapravo dirigira muzikom, a tamo je Hajduk opet zakinut. Hm, koliko je Marin Brbić dobio glasova u svojoj županiji da uđe u IO HNS-a? Nedovoljno. Pobijedio ga je Alojzije Šupraha, koji je od tada 'persona non grata' na Poljudu. I zato, umjesto da dižu frontove, samim time i zidove oko sebe, neka u Hajduku počnu čistiti ispred svog praga. Pa kroz institucije neka riješe Krešimira Vlajčevića, koji mora biti izvan nogometa ako je posuđivao lovu od Dinama, i slične stvari koje 'drže vodu'...
Samo me zanima na koju temu će "njiov ajduk" kmečat posloje utakmice?
Najveci hajdukovi aduti su sprega sa politikom i državnom i gradskom kasom. Sada su politickim smicalicama proglasili poljud kulturnim dobrom RH, ej kulturnim dobrom, zbogom logiko i pameti, a sve kako bi drzavnim novcem obnavljali stadion. 180 milijuna im je dala pretvorba, 30 milijuna im je dao grad, grad im placa sve rezije od struje pa dalje, splitski sud ih je oslobodio placanja 20 milijuna zaostalih poreza, sanader im je ispod stola dao stotine milijuna, dobivaju svake godine od grada postotak prema zakonu o sportu, ej mi govorimo o klubu kojinstalno kmeči kako Dinamo dobiva svake godine 30 milijuna od grada, tj ono sta ga pripada po zakonu o sportu, ej mi govorimo o profesionalnom klubu, ej zbogom pameti. Umjesto šk hajduk tribaju stavit politički klub hajduk.
jedan od rijetkih uljuđenih djelatnika u tom klubu. Nije nasjeo na mučke provokacije novinarčića.... A glede izostanaka, ne bih nikada tretirao izostanak Maglice kao hendikep... pače, mislim da ste bez njega jači....
Hoćete li sutra proći kroz naplatne kućice ili će vas Brbljić vratiti u Split?
Na Ciboninu utakmicu ste išli pod policijskom pratnjom jer ste divljaci!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Rijetkost u nas ali sasvim normalan sportski djelatnik tj. trener profesionalac. Iako je novinar pokušavao pitanjima isprovocirati odgovore i komentare koji nemaju veze s utakmicom, Burić je sasvim sportski i profesionalno to izbjegao. Svaka čast treneru Hajuka. Da mu je i uprava takva pola problema u HNS bi bilo riješeno.