Igor Budan
Reuters
24.01.2010.
u 17:46

Svojim četvrtim prvenstvenim pogotkom ove sezone hrvatski je nogometaš Igor Budan sudjelovao u pobjedi svoga Palerma protiv Fiorentine (3:0) u 21. kolu talijanske Serije A.

Nekadašnji napadač Rijeke u igru je ušao u 53. minuti umjesto Urugvajca Abela Hernandeza, a već je pet minuta kasnije bio strijelac za konačnih 3:0.

Miccoli je izveo slobodni udarac s lijeve strane, nabacio je u šesnaesterac, Liverani je glavom proslijedio loptu do Budana koji je volejom iz okreta matirao Freya. Prije toga je u prvom poluvremenu s dva pogotka Fiorentinu “načeo” spomenuti Hernandez. Palermu je to već sedma prvenstvena utakmica u nizu bez poraza, a nedjeljnom je pobjedom preskočio neuvjerljivi Juventus.

Još je impresivniji niz Napolija, momčad Waltera Mazzarrija došla je do 14. uzastopnog dvoboja u kojem ne zna za poraz. Pogocima Christiana Maggija u sučevoj nadoknadi prvog poluvremena i Luce Cigarinija u sudačkom vremenu drugog dijela, Napolitanci su srušili Livorno u čijem kadru nije bilo Darija Kneževića.

Ivan Jurić je u igru ušao u 70. minuti utakmice, u trenucima kad je njegova Genoa već vodila s 2:0 protiv Atalante, što je bio i konačan rezultat. Pobjeda Đenovljana imala je argentisnki “štih”, budući da su strijelci bili “gaučosi” Rodrigo Palacio i Hernan Crespo.

Posljednjeplasirana momčad lige Siena došla je do boda u okršaju s Cagliarijem (1:1). Za Toskance je do 87. minute igrao Mato Jajalo, dok u sastavu Cagliarija ni ovom prilikom nije bilo Marija Brkljače. Sampdorija je prekinula seriju od sedam utakmica bez pobjede, “žrtvu” je pronašla u Udineseu od kojeg je bila bolja s 3:2 na njegovom Friuliju.

Serie A, 21. kolo:

Bologna – Bari 2:1 (Gimenez 54, 72 / Barreto 39)

Siena – Cagliari 0:0

Lazio – Chievo 1:1 (Stendardo 18 / Pellissier 77)

Palermo – Fiorentina 3:0 (Hernandez 28, 37, Budan 58)

Livorno – Napoli 0:2 (Maggio 45+1, Cigarini 90+1)

Genoa – Atalanta 2:0 (Palacio 18, Crespo 42)

Udinese – Sampdoria 2:3 (Di Natale 6 - 11m, Isla 44 / Pazzini 26 - 11m, Pozzi 57, Semioli 66)