Dinamo - Gorica

Šitum prvim golom sezone srušio Goricu u Maksimiru!

02.12.2018. u 16:39

Dinamo je u 16. kolu HNL-a na Maksimiru s minimalnih 1:0 pobijedio Goricu.

Plavi su imali dominaciju od prve minute, no prvu pravu priliku imali su gosti i to u 15. minuti preko Miye koji je 13, 14 metara pucao preko gola. Dinamo je do kraja prvog dijela imao nekoliko dobrih prilika, no mreža Gorice u prvih 45 minuta nije se tresla.

I u nastavku preslika prvog dijela, no u 55. minuti plavi su napokon okrunili bolju igru i preko Šituma poveli 1:0. Nakon udarca iz kuta Petković je s prve vratnice prebacio na drugu gdje je nečuvan bio Šitum koji nije imao težak zadatak te je stigao do prvog gola sezone.

Dinamo Gorica
1/9

Gorica je najbliže izjednačenju bila u 85. minuti kada je Dvorneković glavom s pet metara uzdrmao okvir gola. U sudačkoj nadoknadi opasno je zaprijetio i Suk koji neometan sa šest, sedam metara puca pokraj gola.

Dinamo je vodeći s 39 bodova, te Lokosima i Rijeci bježe devet bodova, Osijeku 11, a petoj Gorici 13.