Šitum prvim golom sezone srušio Goricu u Maksimiru!

Dinamo je vodeći s 39 bodova, te Lokosima i Rijeci bježe devet bodova, Osijeku 11, a petoj Gorici 13.
02. prosinca 2018. u 16:39 7 komentara 5752 prikaza
Dinamo Gorica
Pogledajte galeriju 1/9

Dinamo je u 16. kolu HNL-a na Maksimiru s minimalnih 1:0 pobijedio Goricu.

Dani Olmo TRAŽENA ROBA Dinamo izvisio cijenu za svog dragulja, Barceloni i Liverpoolu zavrtjet će se u glavi!

Plavi su imali dominaciju od prve minute, no prvu pravu priliku imali su gosti i to u 15. minuti preko Miye koji je 13, 14 metara pucao preko gola. Dinamo je do kraja prvog dijela imao nekoliko dobrih prilika, no mreža Gorice u prvih 45 minuta nije se tresla.

I u nastavku preslika prvog dijela, no u 55. minuti plavi su napokon okrunili bolju igru i preko Šituma poveli 1:0. Nakon udarca iz kuta Petković je s prve vratnice prebacio na drugu gdje je nečuvan bio Šitum koji nije imao težak zadatak te je stigao do prvog gola sezone.

1 / 9

Gorica je najbliže izjednačenju bila u 85. minuti kada je Dvorneković glavom s pet metara uzdrmao okvir gola. U sudačkoj nadoknadi opasno je zaprijetio i Suk koji neometan sa šest, sedam metara puca pokraj gola.

Bavarian border control
MLADIĆ OSTAO BEZ AUTA
Njemačka policija Hrvatu oduzela Audi vrijedan 30.000 eura, do Münchena morao javnim prijevozom
Financijska pismenost
NOVA PARADIGMA
Financijska pismenost sve prepoznatija kao ključna životna vještina današnjice
  • Dinamo vodi Gol
    Nakon ubačaja iz kuta Petković je na prvoj vratnici prebacio loptu na drugu gdje je nečuvan bio Šitum koji nije imao težak zadatak za 1:0 u 55. minuti.
  • Sjajna prilika za Goricu
    Sjajnu priliku imala je Gorica u 15. minuti kada je Miya dobio povratnu loptu na 13, 14 metara, no pucao je visoko iznad gola.
  • Sastavi momčadi
    Amer Gojak je jedini igrač koji je igrao protiv Fenerbahcea, a da se danas našao u prvih 11 protiv Gorice GNK Dinamo Zagreb - HNK Gorica Rezultati uživo
  • Dinamo na Goricu
    Dinamo se nakon europskih iskušenja vraća obavezama u HNL-u gdje im u 16. kolu na Maksimir dolazi Gorica. Tijek utakmice pratite na Vecernji.hr
HNL, 15:00, Maksimir
Dinamo Šitum (55)
1
0
Gorica
  • 90'

Nova velika prilika za Goricu kada je Suk neometan sa šest, sedam metara pucao pokraj gola.

• Zatresla se greda

Dvorneković je u 85. minuti glavom s pet metara već prevario i Zagorca, no gol je spriječila greda.

• 81'

Petković je bio u prilici da udvostruči vodstvo plavih, no udarac s druge vratnice odlazi pokraj gola.

• 77'

Nova zamjena kod Dinama. Menalo mijenja strijelca jedinog gola na utakmici - Šituma.

• 74'

Kod Gorice je izašao Maloča, a ušao Šroler.

• 68'

Mijenja Bjelica. Iz igre izlazi Gojak, a ulazi Olmo.

• 65'

Marina je žestoko startao na Šunjića te požutio.

• 62'

Dinamo i nakon gola ima dominaciju te traži drugi gol.

• Dinamo vodi

• 50'

Pucao je Šitum s desetak metara u donji desni kut gola Kahline, no vratar Gorice je na mjestu.

• Perić je žestoko reagirao nakon što je srušen pa je požutio.

• 46'

Krenulo je drugo poluvrijeme.

• Nula na poluvremenu

Nema golova nakon prvih 45 minuta na Maksimiru. Dinamo je imao dominaciju i nekoliko dobrih prilika, no rezultat se nije mijenjao.

• 45'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

• 43'

Odbijala je lopta po šesnaestercu Gorice i na kraju došla do Šituma koji glavom puca ravno u Kahlinu.

• 35'

Moro je glavom pucao nakon kornera, no bio je to lagan zadatak za Kahlinu.

• 30'

Leovac je ubacio s lijeve strane, Moro je dočekao loptu na sedam, osam metara i pucao iz prve, ali ravno u vratara Gorice.

• 27'

Lijepu priliku imao je Dinamo, Gojak je bio na rubu peterca iskosa s desne strane te je dao oštru loptu pred gol Gorice, no nitko od njegovih suigrača nije stigao do lopte.

• 24'

Malo smo toga vidjeli od momčadi Nenada Bjelica do sad. Pokušao je sad Petković doći do jedne lopte na rubu peterca, no obrana Gorice to otklanja.

• 8'

Dinamo ima dominaciju od prve minute, no još uvijek čekamo prvu pravu priliku.

• 1'

Krenula je utakmica na Maksimiru.

• Gorica na Maksimir stiže nakon što je u prošlom kolu neočekivano izgubila kod kuće od Istre 0:2.

• U prošlom kolu plavi su doživjeli prvi poraz sezone, na Rujevici je 1:0 bolja bila Rijeka, no i dalje su uvjerljivo prvi s 36 bodova, šest više od prvog pratitelja Lokomotive.