MAN UTD

Berbatov za novu minimalnu pobjedu vragova

30.12.2008.
u 09:06

Gol Dimitra Berbatova, treći njegov u sezoni, donio je Manchester Unitedu nova tri premierligaška boda. Bugarin je zabio u 69. minuti dvoboja protiv Middlesbrougha na Old Traffordu.

Igrači Alexa Fergusona dominirali su u pretposljednjem dvoboju 20. kola Premiershipa. Odnos posjeda lopte bio je 62-38% u njihovu korist, a omjer udaraca prema golu 34-9 (8-0 u okvir)!

Napadači domaće momčadi pokazivali su apanjujuću nepreciznost (pogotovo Korejac Park) iz bezbroj izglednih prilika, dok su gosti u povremenim kontranapadima opasno prijetili, pogotovo Afonso Perez i Tunçay Sanli.

Gol odluke Berbatov je zabio na polovini drugog poluvremena, nakon ubacivanja Michaela Carricka pred peterac s lijeve strane. Pogriješio je povremeni reprezentativac u redovima gostiju David Wheater promašivši loptu u skoku. Bugarin je padajuću loptu u zraku krasnim udarcem punom nogom zabio u mrežu.

Manchesteru je ovo bila treća od posljednjih pet prvenstvena utakmica koju su dobili 1-0. Preostale su dvije završile bez golova (0-0).