'Kaiserslauterns Ivo Ilicevic am Ball Sinsheim, 05.02.2011, 1.Fussball Bundesliga, Saison 10/11, TSG 1899 Hoffenheim - 1.FC Kaiserslautern, Foto: APF  Veroeffentlichung nur gegen Honorar, zahlbar an -
'APF/Pixsell'
31.03.2012.
u 17:36

Danijel Pranjić igrao je do 57. minute za Bavarce, Ivica Olić je opet bio na klupi

Bayern je dobio priliku smanjiti prednost Borussije iz Dortmunda, nakon što je vodeća momčad u petak kod kuće odigrala 4:4 sa Stuttgartom, a to je i učinio u bavarskom derbiju u Nürnbergu. Bavarci su pobijedili 1:0 (0:0), a naš reprezentativac Danijel Pranjić počeo je utakmicu i bio je na travnjaku 57 minuta (zamijenio ga je Ribery), dok je Ivica Olić svih 90 minuta opet prosjedio na klupi.

Pranjić je igrao na poziciji lijevoga krila u 4-2-3-1 sustavu i u 34. minuti izvrsno je centrirao loptu Robbenu, no Nizozemac je iz lijepe pozicije, s osam metara, loše tukao glavom. No, u 70. minuti Robben je zabio gol za Bayernovu pobjedu, kojem Dortmund sad bježi još samo tri boda.

Bivši Hajdukov trener Bugarin Krasimir Balakov upisao je drugi uzastopni poraz s Kaiserslauternom, ovaj put je Balakov ispustio domaće bodove, HSV je u gostima slavio 1:0. Dojam je da je Kaiserslautern oštećen za nedosuđeni 11-erac u 87. minuti, a recimo da je Ivo Iličević igrao 92, a Mladen Petrić 80 minuta za HSV...

Rezultati 28. kola Bundeslige: Dortmund – Stuttgart 4:4, Nürnberg – Bayern 0:1, Kaiserslautern – HSV 0:1, Augsburg – Köln 2:1, Werder – Mainz 0:3, Leverkusen – Freiburg 0:2.

Poredak: Borussia Dortmund 63 boda, Bayern 60, Schalke (-1) 53, Borussia Mönchengladbach (-1) 51, Stuttgart, Leverkusen i Werder po 40 bodova...