Bundesliga - Bayer Leverkusen v Bayern Munich
Wolfgang Rattay/REUTERS
03.03.2024.
u 18:27

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je za pobjedničku momčad odigrao cijelu utakmicu, a u 59. minuti je zaradio žuti karton.

Nogometaši Bayera iskoristili su priliku i pobjedom 2-0 na gostovanju u Koelnu, nakon 24 kola njemačke Bundeslige stvorili deset bodova prednosti u odnosu na Bayern koji je sve dalje od novog naslova prvaka. Jeremie Frimpong je u 38. minuti doveo momčad Xabija Alonsa u vodstvo. Konačnih 2-0 postavio je Alex Grimaldo u 73. minuti.

Deset kola prije kraja prvenstva Bayer ima 64 boda, deset više od drugoplasiranog Bayerna. Treći je Stuttgart s 50 bodova. Koeln je sa 17 bodova ostao na 16. poziciji, koja na kraju prvenstva vodi u doigravanje za ostanak u elitnom društvu.